"Нормандська четвірка" сьогодні проведе переговори у Берліні

НовиниПолітика    19.10.2016 - 10:25
Фото: "нормандська четвірка" сьогодні проведе переговори у Берліні
Фото: "нормандська четвірка" сьогодні проведе переговори у Берліні

Зустріч відбудеться о 18:30 за київським часом

Лідери країн "нормандської четвірки" проведуть сьогодні, 19 жовтня, переговори в Берліні. Зустріч відбудеться о 18:30 за київським часом.

Варто відзначити, що зустріч лідерів "нормандської четвірки" пройде в Берліні на запрошення канцлера Німеччини Ангели Меркель.

Спочатку було під сумнівом присутність президента Росії Володимира Путіна. Проте вчора, 18 жовтня, в Кремлі підтвердили участь Путіна у зустрічі "нормандської четвірки".

Заяви глав країн "нормандської четвірки" про майбутню зустріч

Президент України Петро Порошенко заявив, що не варто "завищувати очікування від переговорів.

"Так, я дуже оптимістично налаштований щодо майбутнього України. Але, на жаль, не настільки оптимістичний щодо завтрашньої зустрічі", - зазначив Порошенко.

Аналогічний скептицизм поділяє Ангела Меркель, яка сказала, що не чекає чудес від зустрічі "нормандської четвірки".

"Мабуть, від завтрашньої зустрічі не варто очікувати чудес. Але завжди необхідно говорити, навіть коли погляди настільки сильно відрізняються", - заявила вона.

Очікування від зустрічі "нормандської четвірки"

Петро Порошенко висловив сподівання, що під час зустрічі "нормандської четвірки" буде прийнята "дорожня карта" по Донбасу.

При цьому Меркель підкреслила, що пріоритетним питанням у ході проведення зустрічі повинен бути питання захисту мирного населення, яке проживає на територіях обох конфліктів (України і Сирії – ред.) і страждає від військових дій.

При цьому вона повідомила, що головною темою буде ситуація в Україні і питання підписання "дорожньої карти" реалізації мінських домовленостей, а сирійський питання в світлі великої кількості цивільних жертв бомбардувань російськими і сирійськими військово-повітряними силами, буде піднято на полях зустрічі.

Міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро заявив, що метою зустрічі є спроба домогтися від України просування зі "статусом Донбасу" та законом про вибори на його окупованій частині.

Крім того, він додав, що учасники зустрічі "нормандської четвірки" буде вимагати від України "детальних зобов'язань щодо "статусу Донбасу" та календаря" проведення там виборів. Також Еро додав, що від України і Росії будуть досягати прогресу в розведенні військ.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в України є п'ять ключових пунктів, за яким вона ні в якому разі не піде на поступки під час переговорів "нормандської четвірки".

Обов'язково має бути вирішено питання повного контролю з боку місії ОБСЄ над кордоном, повинні бути виведені всі російські війська з території України, повинен бути обов'язково вирішено питання по звільненню заручників і політичних в'язнів.

"Також обов'язково слід вирішити питання про забезпечення в майбутньому можливих місцевих виборів, зокрема шляхом гарантування збройної поліцейської місії ОБСЄ", - повідомив заступник глави Адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв.

On Top