ru ua

Нідерланди готові розслідувати обставини загибелі Boeing-777 за активної участі України, - Гройсман

Нідерланди готові розслідувати обставини загибелі Boeing-777 за активної участі України.

Нідерланди готові розслідувати обставини загибелі Boeing-777 за активної участі України. Про це на брифінгу в Харкові повідомив віце-прем'єр, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Володимир Гройсман, який курирує міжурядову комісію з розслідування аварії, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми отримали ноту від Нідерландів про готовність прийняти на себе розслідування. Це означає, що лідерами розслідування будуть Нідерланди при активній участі України", - заявив Гройсман.

У теж час він відзначив, що "чорні ящики" знаходяться під повним контролем малайзійської сторони.

"Зараз за участю боку Нідерландів, і при участі ICAO, спільно з українською стороною оброблений документ, який фіксує, що ці предмети, які нам надані - "чорні ящики" цього рейсу жодної хвилини не перебували в руках української сторони", - підкреслив Гройсман.

За його словами, українська сторона надала згоду на подальше переміщення цих предметів у Київ і далі в Лондон під контролем ICAO.

Зазначимо, що розшифрувати "чорні ящики" з Boeing-777 погодилася Великобританія.

Водночас Рада Євросоюзу закликала Росію вплинути на бойовиків Донбасу для сприяння розслідуванню катастрофи Boeing-777.

Нагадаємо, 17 липня о 16:20 в Шахтарському районі Донецької області розбився літак Boeing 777-200 компанії "Малайзійські авіалінії", який виконував рейс Амстердам - Куала-Лумпур (рейс MH17). В результаті загинули всі 298 осіб, які перебували на борту: 283 пасажири, серед яких 3 дитини, і 15 членів екіпажу.

У числі жертв - 193 громадянина Нідерландів, один з яких мав друге громадянство - США. У списку також значаться 43 підданих Малайзії, серед них 15 членів екіпажу, 27 громадян Австралії, 12 - Індонезії. Ще 10 жертв трагедії - піддані Великобританії, у одного з яких було друге громадянство - ПАР. Серед загиблих також 4 німців, 4 бельгійців, 3 філіппінців, 1 громадянин Канади та 1 - Нової Зеландії.

Владf України стверджує, що літак збили бойовики. Останні, у свою чергу, заперечують причетність до інциденту.