Треба негайно ухвалити програму розвитку космічної галузі та провести санацію "Південмашу", - Тимошенко

Новини Політика 12.10.2016 - 18:29
Фото: Юлія Тимошенко
Фото: Юлія Тимошенко

"Батьківщина" вимагатиме негайного ухвалення програми розвитку космічної галузі та проведення фінансового оздоровлення "Південмашу". Про це голова партії Юлія Тимошенко наголосила під час зустрічі з науковцями, конструкторами, інженерами та працівниками КБ "Південне" та "Південмашу", яка відбулася сьогодні в Дніпрі.

Лідер "Батьківщини" вважає абсурдом те, що в Україні, яка цілком заслужено вважається космічною державою, відсутня програма розвитку цієї сфери, а остання стратегія розвитку ухвалювалася ще за часи її прем’єрства.

Тимошенко обурена тим, що "космічна держава вносить проект бюджету на наступний рік без програми розвитку космічної галузі".

"Що влада в документі пише? Під що гроші виділяє? Які гроші потрібні на галузь? Які результати отримаємо?", – запитала Юлія Тимошенко.

Вона розкритикувала уряд, який, на її думку, "своїми непрофесійними діями позбавляє фінансування і руйнує космічну галузь України".

"Треба правильно поставити цілі, правильно забезпечити їх стартовими фінансами, обов’язково очистити і реструктурувати усі борги "Південмашу" та КБ "Південне", одночасно провівши санацію. Борги підприємств – це не погана праця працівників, адже підприємства мають працювати в контексті розвитку космічної галузі. Якщо такої програми не існує або вона не втілюється, то звідки можуть взятися нормальна окупність галузі та підприємства?" – наголосила Юлія Тимошенко.

Тож "Батьківщина", як запевнила її лідер, наполягатиме на негайному ухваленні програми розвитку галузі, яка "буде підтверджена фінансами в бюджеті".

Окрім цього, Тимошенко повідомила, що фракція вимагатиме ухвалення законопроекту №4130 про фінансове оздоровлення "Південмашу".

"На сьогоднішній день цей законопроект пройшов комітет, міністерства і ми будемо наполягати, щоб в наступний сесійний тиждень він був поставлений на голосування. Цей проект закону вирішує питання повного вашого фінансового здоров’я, повернення до нормальної діяльності", – розповіла присутнім Юлія Тимошенко, яка є автором законопроекту.

Окрім цього, на думку лідера фракції, треба з’ясувати, у якому напрямку має працювати "Південмаш" та в якому контексті він почне давати результат і зароблятиме гроші.

Тимошенко не виключає, що "об’єднання "Південмашу" та КБ "Південне" єдиною програмою участі в світових стратегіях розвитку, єдиною стратегією виробництва та єдиною системою замовлень може дати позитивний результат та поштовх для розвитку космічних та суміжних підприємств".

Лідер "Батьківщини" нагадала, що "Південмаш" є одним з небагатьох світових заводів, який практично має повний цикл.

Парламентар також висловила обурення тим, що "під час війни з РФ він не завантажений оборонним замовленням".

"Оборонне замовлення – це ваше замовлення, це ваше життя! Якщо під час війни ви не маєте оборонного замовлення, то це означає, що країна не захищається і не будує потужну систему оборони. І наше завдання: все зробити для того, щоб оборонне замовлення потрапило до вас", – підсумувала Юлія Тимошенко і додала, що відповідний законопроект також розробили депутати від "Батьківщини".