НБУ виявив п'ять найбільш проблемних банків

НБУ виявив п'ять найбільш проблемних банків
Фото: Катерина Рожкова (facebook.com/ekrozhkova)

Серед цих банків - два державних і два російських

Результати стрес-тестування, проведеного Національним банком у 2019 році, показують, що найбільші проблеми зосереджені в п'яти банках. Про це сказала сьогодні на прес-брифінгу перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова, передає кореспондент РБК-Україна.

Ка зазначила Рожкова, 85% від додаткового капіталу, який може знадобитися банкам у разі кризи, випадає на ці п'ять фінустанов.

"Це два державних банки, в яких дуже висока частка непрацюючих активів на балансах і як результат низька операційну ефективність. Це два банки з російським капіталом, один з яких на сьогоднішній день вже фактично припиняє свою діяльність і вже було анонсовано публічно, що він припиняє роботу з фізичними особами, тобто фактично йде на згортання діяльності. Другий банк закінчує докапіталізацію, і проблем там не буде. І це "Укрсоцбанк", який в останні 1,5 років перебував у процесі приєднання до "Альфа-банку", - повідомила вона.

Прес-брифінг про результати оцінки стійкості банків у 2019 році

Опубліковано Національний банк України П'ятниця, 8 листопада 2019 р.

Нагадаємо, в кінці жовтня "Промінвестбанк" заявив про те, що припиняє роботу з фізичними особами.

Відзначимо, в кінці жовтня НБУ відкликав банківську ліцензію і виключив АТ "Укрсоцбанк" з Державного реєстру банків у зв'язку з завершенням приєднання до "Альфа-Банку" за спрощеною процедурою.

Як повідомляло РБК-Україна, З 29 банків, які брали участь в оцінці якості активів і стрес-тестуванні Національного банку України, 11 потребують докапіталізації на загальну суму 35,2 млрд грн. За несприятливим макроекономічним сценарієм 18 банків потребують докапіталізації на 73,8 млрд грн.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся