НБУ посилив контроль за відтоком валюти України

НовиниФінанси    23.11.2016 - 11:14
Фото: НБУ посилив контроль за відтоком валюти України
Фото: НБУ посилив контроль за відтоком валюти України

Також регулятор спростив порядок взаємодії з експортно-кредитними агентствами

Національний банк України спростив умови для припливу кредитних ресурсів в іноземній валюті до українського бізнесу і вдосконалив механізм запобігання їх відпливу за межі України. Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

Зокрема, для залучення кредитів в іноземній валюті НБУ зробив виняток із загального порядку контролю за дотриманням максимальної процентної ставки за зовнішніми кредитами або позиками, які резидент-позичальник (як підприємство, так і фінансова установа) залучає від нерезидента-кредитора з участю експортно-кредитного агентства (ЕКА).

Тепер, у процесі контролю за розміром виплат резидента за користування кредитом не будуть враховуватися платежі, які резидент робить нерезиденту для відшкодування фактичних витрат останнього з оплати послуг (винагороди, премії, комісії і т. д.) ЄКА.

У той же час, для запобігання відтоку капіталу в інвалюті, НБУ заборонив використання резидентами-підприємствами іноземної валюти, яка була отримана в якості кредиту або позики, для надання позики нерезиденту за межами України на підставі індивідуальної ліцензії НБУ.

Нагадаємо, НБУ пом'якшив валютні обмеження для банків і їх клієнтів.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
НБУ знизив курс золота до 311,05 тис. гривень за 10 унцій Власник "Михайлівського" заявив, що замглави НБУ Рожкова змушувала його продати банк Кауфману
On Top