НБУ затвердив стратегію валютних інтервенцій на 2016-2020 роки

НовиниФінанси    17.10.2016 - 11:00
Фото: аукціон-пріоритетна форма валютних інтервенцій
Фото: аукціон-пріоритетна форма валютних інтервенцій

Пріоритетною формою валютних інтервенцій визначений валютний аукціон

Правління Національного банку України (НБУ) затвердило "Стратегію валютних інтервенцій НБУ на 2016-2020 роки". Про це сьогодні під час брифінгу повідомив директор департаменту відкритих ринків НБУ Сергій Пономаренко, передає кореспондент РБК-Україна.

Документ визначає політику присутності нацрегулятора на міжбанківському валютному ринку в умовах режиму інфляційного таргетування і збереження гнучкого курсоутворення гривні.

"Правління НБУ затвердило документ, який формалізує підходи і напрямки до здійснення валютних інтервенцій для досягнення кращого розуміння ринком того, що ми робимо, для формалізації тих речей, що ми робимо, для зі свого боку досягнення більшої транспарентності та прозорості наших операцій і відповідно, для більшої ефективності ", - заявив Пономаренко

За його словами, НБУ розглядає інтервенції на валютному ринку, як допоміжний інструмент до режиму інфляційного таргетування для досягнення цінової стабільності.

Стратегія передбачає використання валютних інтервенцій НБУ з метою накопичення міжнародних резервів, згладжування функціонування валютного ринку і підтримки трансмісії ключової процентної ставки.

Пріоритетною формою здійснення валютних інтервенцій стратегія визначає валютний аукціон, коли операції проводяться шляхом розподілу певного обсягу інтервенції між суб'єктами валютного ринку, які запропонували найкращі ціни.

Крім того, передбачається виконання інтервенцій за єдиним курсом шляхом пропорційного задоволення заявленої суб'єктами ринку суми за єдиним визначеним обмінним курсом гривні до іноземної валюти.

Також документ передбачає проведення інтервенцій у формі запиту кращого курсу, які будуть здійснюватися з метою оперативного реагування на зміни ситуації на ринку шляхом запиту ціни купівлі / продажу іноземної валюти в учасників ринку та укладання угод з суб'єктом ринку, який запропонував найкращу ціну.

У виняткових випадках стратегією допускається здійснення адресних інтервенцій на підставі звернення уряду.

Нагадаємо, в квітні 2016 року НБУ вперше в цьому році купив валюту за фіксованим курсом.

On Top