НБУ погіршив прогноз поточного рахунку платіжного балансу на 2017 рік

Четвер 26 січня 2017 15:13
НБУ погіршив прогноз поточного рахунку платіжного балансу на 2017 рік
Фото: Валерія Гонтарєва

Дефіцит балансу збільшиться до 3,5 млрд доларів

Національний банк України (НБУ) погіршив прогноз поточного рахунку платіжного балансу України на 2017 рік з 2,9 до 3,5 млрд доларів. Про це сьогодні під час брифінгу повідомила голова НБУ Валерія Гонтарєва, передає кореспондент РБК-Україна.

"НБУ переглянув прогноз дефіциту поточного рахунку на цей рік до 3,5 млрд доларів з 2,9 млрд доларів. Ми погіршили наш прогноз щодо дефіциту поточного рахунку", - заявила Гонтарєва.

За її словами, такий дефіцит буде покриватися припливом капіталу і фінансовими розрахунками, насамперед, через залучення прямих інвестицій та боргових ресурсів. Як наслідок, зведене сальдо платіжного балансу найближчим часом буде залишатися профіцитним.

"Зростання попиту на імпортовану продукцію було ключовим фактором розширення дефіциту поточного рахунку у минулому році, який досяг, за нашими оцінками, 3,4 млрд доларів, у порівнянні з нашим попереднім прогнозом на рівні 2,5 млрд доларів", - додала Гонтарєва.

Нагадаємо, дефіцит поточного рахунку платіжного балансу в жовтні 2016 року зменшився до 234 млн доларів.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся