У НБУ розповіли про ситуацію з обігом фальшивих гривень в Україні

У НБУ розповіли про ситуацію з обігом фальшивих гривень в Україні
Фото: НБУ розповіло про фальшиві гроші в Україні

У 2016 році на 1 млн шт. справжніх банкнот припадало 2,8 шт. підроблених

У 2016 році в обігу готівкової гривні в Україні на 1 млн шт. справжніх банкнот припадало 2,8 шт. підроблених. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

Згідно з даними регулятора, за станом на 1 січня 2017 року в готівковому обігу країни знаходилося 341,1 млрд гривень, у тому числі банкнот – на суму 339 млрд гривень (2,98 млрд шт.) і монет - на 2 млрд гривень (12,7 млрд шт.). Загальна кількість банкнот на одного українця становить 70 шт., а розмінних монет - 285 шт.

За минулий рік з обігу вилучено близько 820 млн шт. зношених банкнот, що на 11,5% менше, ніж за 2015 рік.

У Нацбанку також повідомили, що найбільшою популярністю у фальшивомонетників користувалися банкноти номіналом 500, 50, 100 і 200 гривень.

У переважній більшості підроблені банкноти гривні виготовляються з використанням копіювальної або комп'ютерної техніки, зокрема струменевих та лазерних принтерів.

У той же час, у грудні 2016 року з обігу вилучили незначна кількість підроблених банкнот номіналом 500 гривень зразка 2006 року, виготовлених поліграфічним способом з подібною оригіналу імітацією окремих елементів захисту.

У НБУ нагадали, що з 1 січня 2017 року банки України повинні передавати для повторного випуску в обіг своїм філіям, відділенням або іншим банкам тільки ті банкноти, які оброблені автоматизованим способом з використанням обладнання для автоматизованого оброблення банкнот. Така вимога введено як раз для недопущення розповсюдження фальшивих грошей, а також для оперативного виявлення та вилучення вже знаходяться в обігу підробок.

Нагадаємо, у вересні 2016 року в обмінниках зафіксували зростання числа фальшивої валюти в готівковому обороті.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся