НБУ вітає підписання Україною конвенції MLI

НБУ вітає підписання Україною конвенції MLI
Фото: НБУ (bank.gov.ua)

Після ратифікації конвенції Україна зможе виконати декілька пунктів Плану дій для боротьби з розмиванням бази оподаткування

Національний банк України вітає підписання Україною конвенції MLI - Багатосторонньої конвенції щодо виконання заходів, які стосуються угод про оподаткування, з метою протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування, передає прес-служба НБУ.

Так, після ратифікації конвенції парламентом Україна зможе виконати два з чотирьох пунктів мінімального стандарту Плану дій для боротьби з розмиванням бази оподаткування і переміщенням прибутків за кордон, розробленого Організацією економічного співробітництва і розвитку (план дій BEPS). Зокрема, йдеться про недопущення зловживання пільгами, передбаченими двосторонніми угодами, та удосконалення процедури взаємного погодження шляхом вирішення спорів.

"Проблема непродуктивного відпливу капіталу з України є вагомим ризиком для фінансової стабільності і, як наслідок, стримує більш активну лібералізацію валютного регулювання, особливо стосовно операцій фізичних осіб", - підкреслюють у НБУ.

Тому запровадження більш ефективного податкового регулювання у державі завдяки імплементації частини плану дій BEPS є однією з передумов остаточного переходу до вільного руху капіталу.

Нагадаємо, як писало РБК-Україна, виконуючий обов'язки міністра фінансів України Оксана Маркарова 23 липня у Британії підписала багатосторонню конвенцію MLI (Multilateral Instrument). Підписавши і ратифікувавши конвенцію MLI, Україна отримує можливість одночасного внесення змін в усі або деякі існуючі конвенції про уникнення подвійного оподаткування.

Мінфін підготував роз'яснення про зміни, які очікуються від підписання Україною багатосторонньої конвенції MLI.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся