НБУ підтримує зниження мінімального капіталу банків під час кризи
Банкам зробили ще один крок назустріч під час кризи
Національний банк України підтримує рішення Верховної ради зменшити вимогу до мінімального розміру статутного капіталу банків з 500 до 200 млн грн. Про це повідомляє прес-служба НБУ.
Як зазначається в повідомленні, відповідний законопроект № 3329-д був ініційований НБУ.
Згідно з законом, НБУ отримав право встановлювати для окремих банків та юридичних осіб, які мають намір здійснювати банківську діяльність, диференційований мінімальний розмір статутного капіталу, але не нижче 200 млн грн.
У НБУ нагадали, що чинні на сьогодні норми законодавства вимагали від банків поступового збільшення розміру статутного капіталу до 500 млн грн до 11 липня 2024 року. У листопаді 2019 року НБУ прийняв рішення перенести з 11 липня 2020 року до 1 січня 2021 року термін приведення банками розміру статутного та регулятивного капіталу з 200 до 300 млн грн.
Як зазначила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова, сьогодні банківська система є достатньо капіталізованою. Банки з запасом перевиконують норматив достатності регулятивного капіталу (Н2) - 19,29% на 1 квітня за нормативного значення 10%.
"Відповідно значної потреби у підвищенні мінімального розміру статутного капіталу банків немає. До того ж, це ще один крок назустріч банкам у період кризових явищ ", - сказала вона.
Як повідомляло РБК-Україна, Верховна рада 13 травня ухвалила закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України з приводу додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" (законопроект №3329-д).
Нагадаємо, за даними НБУ, процентні ставки за новими кредитами банків для населення у квітні 2020 року в національній валюті становили 37,9% річних, що на 0,6 в. п. вище, ніж у березні (37,3%).