НБУ відправив в регіони партію нових 50-гривневих банкнот і 5-гривневих монет

НБУ відправив в регіони партію нових 50-гривневих банкнот і 5-гривневих монет
Фото: національна валюта (прес-служба НБУ)

З 20 грудня нові гроші стали дійсним платіжним засобом на території України

Національний банк України (НБУ) вже розподілив перші партії нових 50-гривневих банкнот та 5-гривневих монет. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Як зазначили в НБУ, першочергово Національний банк планує увести в обіг по 5 млн 50-гривневих банкнот та 5-гривневих монет. З часом кількість оновлених банкнот та монет у обігу буде збільшуватися залежно від потреб економіки.

"Банки зможуть відсьогодні отримувати оновлені грошові знаки в Національному банку і видавати їх своїм клієнтам", - повідомив директор департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко.

Як нагадали в НБУ, громадянам не потрібно обмінювати банкноти номіналами 5 та 50 гривень попереднього зразка на оновлені обігові монети та банкноти. Вони зможуть необмежений період часу розраховуватися одночасно і новими грошовими знаками, і попередніми банкнотами відповідних номіналів.

Банкноти номіналами 5 та 50 гривень попередніх років випуску поступово - у результаті природнього зношення - будуть замінюватися в обігу монетами та оновленими банкнотами.

Оновлена банкнота номіналом 50 гривень за дизайном наслідує нові сучасні банкноти номіналом 20, 100, 500 та 1000 гривень, що вже перебувають у обігу.

На банкноті номіналом 50 гривень нового зразка збережено основні зображення банкноти зразка 2004 року. Зокрема, на лицьовому боці розміщено портрет Михайла Грушевського, а на зворотному боці - зображення будівлі Української Центральної Ради. Портрет Михайла Грушевського переміщено у центр банкноти (раніше був з правого боку). Розмір нової банкноти не змінився - 72 х 136 мм. Кольорова гама та ж сама.

Оновлена банкнота номіналом 50 гривень

Оновлена банкнота номіналом 5️⃣0️⃣ гривень за дизайном наслідує нові сучасні банкноти номіналом 20, 100, 500 та 1000 гривень, що вже перебувають у обігу. Водночас захист нової банкноти 50 гривень порівняно з банкнотою попереднього зразка посилено: покращено рельєфність елементів друку, змінено й удосконалено ультрафіолетовий та інфрачервоний захист; серійний номер чорного кольору виконаний шрифтом зі змінною висотою знаків та розташований вертикально уздовж правого краю зворотного боку банкноти. На банкноті номіналом 50 гривень нового зразка збережено основні зображення банкноти зразка 2004 року. Зокрема, на лицьовому боці розміщено портрет Михайла Грушевського, а на зворотному боці – зображення будівлі Української Центральної Ради. Портрет Михайла Грушевського переміщено у центр банкноти (раніше був з правого боку). Розмір нової банкноти не змінився – 72 х 136 мм. Кольорова гама та ж сама. ‍ Докладніше про захист оновленої банкноти номіналом 50 гривень можна дізнатися на спеціальному тематичному ресурсі: https://bank.gov.ua/banknote/50uah

Опубліковано Національний банк України Пʼятниця, 20 грудня 2019 р.

Нова обігова монета номіналом 5 гривень - невелика за розміром, легка. Її діаметр становить 22,1 мм, вага - 5,2 грама. Вона виготовлена із цинкового сплаву з гальванічним покриттям нікелем. Завдяки більшому діаметру та відкарбованому на монеті багатограннику громадянам буде легко відрізнити її від обігових монет інших номіналів.

Нова обігова монета номіналом 5 гривень

Нова обігова монета номіналом 5️⃣ гривень – невелика за розміром, легка, срібляста. ‍ Завдяки більшому діаметру та відкарбованому на монеті багатограннику громадянам буде легко відрізнити її від обігових монет інших номіналів. Її діаметр становить 22,1 мм, вага – 5,2 грама. Вона виготовлена із цинкового сплаву з гальванічним покриттям нікелем. Візуальні та тактильні елементи захисту монети: дизайн аверсу і реверсу, оформлення гурта (відповідний тип рифлення) та дрібні елементи зображень, які складно відтворити в кустарних умовах. Під час автоматизованого перерахування монет на спеціальному обладнанні для їх ідентифікації використовуються такі технічні характеристики: розмір і вага, а також так званий електромагнітний підпис — електронний сигнал, характерний для того чи іншого матеріалу. З детальною інформацією про нову обігову монету та її технічні параметри можна ознайомитися тут: https://newcoins.bank.gov.ua/

Опубліковано Національний банк України Пʼятниця, 20 грудня 2019 р.

Візуальні та тактильні елементи захисту монети: дизайн аверсу і реверсу, оформлення гурта (відповідний тип рифлення) та дрібні елементи зображень, які складно відтворити в кустарних умовах.

Під час автоматизованого перерахування монет на спеціальному обладнанні для їх ідентифікації використовуються такі технічні характеристики: розмір і вага, а також так званий електромагнітний підпис - електронний сигнал, характерний для того чи іншого матеріалу.

Нагадаємо, введення в обіг нових 50-гривневих банкнот, а також 5-гривневих монет - частина комплексного рішення з оптимізації та оновлення банкнотно-монетного ряду гривні, який зрештою скоротиться та сягне оптимального розміру - 12 номіналів. Усього в ньому залишиться 6 номіналів монет (10 та 50 копійок, 1, 2, 5 та 10 гривень) і 6 номіналів банкнот (20, 50, 100, 200, 500 та 1 000 гривень).

Нагадаємо, в січні 2019 року глава НБУ Яків Смолій заявив, що Національний банк України планує поступово повністю замінити паперові банкноти від 1 до 10 грн монетами. При цьому Національний банк не планує вилучати з обігу банкноти номіналом 1, 2, 5 і 10 гривень. Вони в міру зносу паралельно будуть замінюватися монетами тих номіналів, які будуть випускатися в обіг.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся