У Нацкомфінпослуг виступають за врегулювання правового статусу криптовалют

У Нацкомфінпослуг виступають за врегулювання правового статусу криптовалют

У комісії прокоментували ситуацію навколо криптовалют

Національна комісія з регулювання ринку фінансових послуг (Нацкомфінпослуг) готова взяти участь у подальшій розробці зареєстрованих у парламенті законопроектів №7183 і №7183-1, які пропонують узаконити оборот криптовалют в Україні. Про це пише "Обозреватель" з посиланням на лист члена Нацкомфінпослуг Ольги Максимчук в комітет ВРУ з питань фінансової політики та банківської діяльності.

"Нацкомфінпослуг готова взяти участь в доопрацюванні законопроектів та відпрацювання спільної позиції щодо правового статусу криптовалют", - сказано в листі.

У документі також підкреслюється, що зараз у правовому полі України відсутня категорія, до якої можна віднести криптовалюти, а визначення такого статусу ускладнюється відсутністю консолідованого підходу до її класифікації в світі.

В Комісії відзначають, що в світі оборот криптовалют переважно дозволено або не заборонено, криптовалюти розглядаються як товар, інвестиційний актив і іноді – як засіб розрахунків. У листі підкреслюється, що статус віртуальних валют і криптобирж в ЄС планується врегулювати на рівні директиви.

"Питання визначення правового статусу криптовалюти обговорювалося на засіданні Ради фінансової стабільності. Члени Ради домовилися знайти оптимальне рішення і спільну позицію регуляторів фінансового ринку щодо правового статусу криптовалюти. За результатами дискусії учасники Ради вирішили, що необхідно провести більш детальний аналіз правового статусу криптовалюти в Україні та світі. Результати аналізу будуть покладені в основу для подальших напрацювань у нормативно-правовій площині. Для цього вирішено створити відповідну робочу групу", - йдеться в листі Ольги Максимчук в Комітет парламенту з питань фінансової політики та банківської діяльності.

Як відомо, 10 жовтня народний депутат Сергій Рибалка подав законопроект №7183-1 - "Про стимулювання ринку криптовалют та їх похідних в Україні". Зокрема, ключовий акцент зроблений саме на стимулювання розвитку ринку, а не тільки на його регулювання.

Законопроектом пропонується наділити криптовалюти статусом фінансового активу, криптобиржі повинні будуть отримати статус фінустанов, ліцензії на свою діяльність та нести відповідальність за ведення діяльності з порушенням ліцензійних умов.

Стимулювання полягатиме у встановленні пільгових тарифів на електроенергію (пільгові промислові тарифи в індустріальних парках і більш пільгові, ніж існуючі нічні тарифи для майнерів з решти території України), а також пільгового і максимально спрощеного оподаткування. Зокрема, буде запропоновано встановити нульову ставку оподаткування покупки криптовалют і 2% збору в Пенсійний фонд при виході в гривню.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся