Нацбанк просить розібратися з "провокаціями" Тарути проти Гонтарєвої

НовиниПолітика    15.10.2016 - 09:38
Фото: обкладинка поширеного Тарутою матеріалу
Фото: обкладинка поширеного Тарутою матеріалу

Відповідне звернення фінрегулятора адресовано СБУ, Генпрокуратурі й НАБУ

Нацбанк звернувся в Службу безпеки України, Генпрокуратуру і Національне антикорупційне бюро з проханням відкрити кримінальне провадження у зв'язку з поширенням "провокаційних матеріалів із голослівними звинуваченнями глави НБУ Валерії Гонтарєвої". Про це повідомляє прес-служба Національного банку.

"Мова йде про тенденційну добірку неправдивої інформації, під назвою "Загроза економічній безпеці України", яка поширювалася українським бізнесменом Сергієм Тарутою перед початком зустрічі країн-членів Міжнародного валютного фонду і Світового банку у Вашингтоні", - йдеться в повідомленні.

Зазначено, що на вказаному заході, який проходив із 6 по 10 жовтня, Гонтарєва представляла державу як глава офіційної делегації України.

"Очевидно, що метою осіб, які поширювали матеріали на зустрічі країн-членів МВФ і МБ, є цілеспрямована спроба дискредитувати діяльність глави Нацбанку, перешкодити виконанню нею службових обов'язків і таким чином здійснити незаконний вплив на її діяльність. Такі дії містять ознаки злочину, передбаченого статтею 344 Кримінального кодексу", - вважають у НБУ.

"Деяким нашим землякам-олігархам, на жаль, до сих пір немає ніякого діла до розвитку та процвітання України. Їх турбують власні жадібні інтереси, на шляху яких став Нацбанк, який закрив банки-пилососи за допомогою яких вони кредитували власний бізнес і виводили з економіки мільярди гривень. Тому замість конструктивного діалогу з іноземними партнерами і друзями України вони вибирають шлях інсинуацій і брудних провокацій, безсоромно поширюючи неправдиві матеріали навіть на засіданнях МВФ", - цитує прес-служба фінрегулятора Гонтарєву.

Повідомляється, що "провокація, яка була влаштована у Вашингтоні - це тільки одна ланка кампанії, спрямованої на дискредитацію глави Нацбанку." При цьому в НБУ заявили, що "продовження провокаційних дій планується на засіданні Верховної Ради у вівторок 18 жовтня".

Нагадаємо, раніше глава Національного банку Валерія Гонтарєва розповіла, що її місячні витрати складають 100 тисяч гривень.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top