ru ua

Нацбанк підвищив облікову ставку до 18% річних

Нацбанк підвищив облікову ставку до 18% річних Фото: глава НБУ Яків Смолій (Press office NBU)

У НБУ вирішили підвищити облікову ставку з 7 вересня

Національний банк України підвищив облікову ставку до 18% річних. Про це повідомили у Нацбанку, передає кореспондент РБК-Україна.

Так, у НБУ вирішили підвищити облікову ставку до 18% річних з 7 вересня 2018 року.

"Правління Національного банку України прийняло рішення підвищити облікову ставку до 18% річних з 7 вересня 2018 року. Попри впевнене зниження інфляції з початку року, реалізація низки ризиків може в подальшому стати на заваді цій тенденції. Проведення більш жорсткої монетарної політики дозволить нівелювати вплив цих ризиків і повернути інфляцію в межі цільового діапазону в кінці 2019 року та досягти середньострокової цілі 5% у 2020 році", - повідомили у НБУ.

Як повідомили в НБУ, у липні 2018 року споживча інфляція продовжила уповільнюватися - до 8,9% у річному вимірі, упритул наблизившись до цільового діапазону, установленого основними засадами грошово-кредитної політики на 2018 рік та середньострокову перспективу.

За попередніми оцінками Національного банку, у серпні інфляція також залишалася близькою до цієї позначки.

Зниження інфляції у липні загалом відповідало останньому макроекономічному прогнозу Національного банку. Цьому сприяло суттєве розширення внутрішньої та імпортної пропозиції продовольчих товарів, завдяки якому ціни на них зростали низькими темпами. Крім того, на цінах на непродовольчі товари позначилося зміцнення курсу гривні в першому півріччі.

Разом з тим базова інфляція в липні уповільнилася до 8,8% у річному вимірі, що також очікувалося Національним банком. Утім, усе ще високі значення базової інфляції свідчать про збереження суттєвого фундаментального інфляційного тиску.

Окрім цього, Національний банк вважає актуальним липневий прогноз зниження інфляції до 8,9% у 2018 році, її повернення до цільового діапазону в кінці 2019 року та середньострокової цілі 5% у 2020 році.

Подальше уповільнення інфляції буде стримуватися очікуваним підвищенням адміністративно регульованих цін і тарифів, спрямованим на наближення цін на газ на внутрішньому ринку до ціни імпортного паритету, у IV кварталі 2018 року.

Нагадаємо, раніше РБК-Україна повідомляло, що Національний банк України залишив прогноз інфляції на кінець 2018 на рівні 8,9% і переглянув прогноз базової інфляції в бік зниження до 7,1%.

Разом з тим, в серпні уряд схвалив прогноз економічного і соціального розвитку України на 2019-2021 роки, згідно з якими, в зазначений період прогнозується споживча інфляція на рівні 6%.