Нардепи пропонують заборонити одній людині орендувати більше 5,5 тис. га сільгосп земель по всій Україні

НовиниПолітика    30.03.2012 - 12:00

У Верховній Раді України (ВР) зареєстрований законопроект № 10273 від 27 березня 2012 р. про внесення змін до закону України "Про оренду землі" (щодо деяких обмежень оренди земель сільськогосподарського призначення), яким пропонується заборонити оренду більше 5,5 тис. га на території одного району і більше 50 тис. га по всій Україні. Проект закону був внесений головою комітету ВР з питань агарної політики та земельних відносин Григорієм Калєтніком і народним депутатом від Партії регіонів. Текст законопроекту опубліковано на офіційному сайті ВР.

Законопроект пропонує, що площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення сільгоспвиробництва, які можуть перебувати в оренді однієї людини не може перевищувати 10% площі сільськогосподарських угідь на території одного району та зареєстрованої за місцем розташування земельної ділянки.

Загальна площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення в оренду однієї особи на території України не може перевищувати 50 тис. га.

Крім того, законопроект визначає, що в разі якщо, орендар володіє більшою площею земель ніж 5,5 тис. га в межах одного району або ж понад 50 тис. га по всій Україні, то до 1 січня 2013 р. він зобов'язаний привести площу своїх володінь у відповідність із законопроектом.

Нагадаємо, в кінці 2012 р. ВР прийняла в першому читанні законопроект про ринок землі, який також передбачає обмеження площ, яка може знаходиться у власності одного власника. На даний момент законопроект, який покликаний забезпечити земельну реформу в Україну, готують до другого читання.

"Освіта великих землекористувачів є результатом затягування земельної реформи. Для недопущення руйнування українського села, яке традиційно направлено на середні і малі форми господарювання, з'явилася необхідність розробки даного законопроекту", - йдеться в пояснювальній записці до документа.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top