Податковий кодекс має низку позитивних моментів, проте не вирішує проблем системи єдиного податку та ухилення від сплати податків, - Світовий банк

Податковий кодекс має низку позитивних моментів, проте не вирішує проблем системи єдиного податку та ухилення від сплати податків. Про це на прес-конференції заявив старший економіст представництва Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові Пабло Сааведра.

«Ми бачимо, що новий кодекс містить декілька досить позитивних елементів, а саме оптимізація місцевих податків, зменшення кількості податкових платежів та податків в Україні що поліпшить рейтинг України. Але, так чи інакше, є декілька напрямків, де Податковий кодекс не скористався нагодою здійснити більш серйозну реформу. Залишається велика кількість звільнень від оподаткування, які звужують податкову базу» - заявив П.Сааведра.

В першу чергу П.Сааверда відзначає, що податкові пільги знижують податкову базу податку на прибуток підприємств (ППП) і податку на додану вартість (ПДВ), таким чином, зниження ставки прямих податків стає фіскально більш складним.

«Нова система по оподаткуванню ПДВ зерна чи продукції деревообробки це просто експортний податок і це буде мати згубний вплив на виробників та трейдерів і може мати наслідки в плані зростання цих галузей» - відзначив П.Сааведра.

Відкладено реформу системи єдиного податку у напрямку охоплення дійсно малого бізнесу в усіх сферах діяльності та зниження ухилення від сплати податків і покращення рівності в системі, відзначив експерт. Проте П.Сааведра позитивно оцінив втручання Адміністрації Президента у підготовку остаточної редакції Податкового кодексу. На його думку, такі дії покращили Податковий кодекс в частині адміністрування податків та спрощення системи сплати податків.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся