Наявність 4 різних валютних курсів розбалансує економіку України, - представник Мінфіну.

Вітчизняна економіка отримує чотири різних стимулу на валютному ринку, оскільки на сьогоднішній день Національний банк використовує чотири курси: офіційний, готівковий, аукціонний курс НБУ і міжбанківський валютний курс. Про це заявив директор Департаменту макроекономічного прогнозування Міністерства фінансів України Володимир Парнюк, пише "Дзеркало тижня".

"Фактично економіка в один і той же момент отримує чотири різних стимулу. Хіба можна в такій економіці зводити баланс?" - відзначив він.

"Так, імпортер ввозить і фактично формує свої податкові зобов'язання за офіційним курсом. Витрати імпортера формуються по курсу продажу валюти на міжбанківському ринку, який, як правило, вище за офіційний курс. Тобто, в результаті такої курсової політики доходи імпортерів для цілей оподаткування занижуються, а витрати, навпаки, завищуються. Тоді як доходи експортера формуються по курсу продажу валюти на міжбанківському ринку і для цілей оподаткування прибутку підприємств виявляються вищими, ніж у імпортера. Ця різниця в підходах не тільки знижує дохід держави, але і створює переваги для імпортера порівняно з експортером", - пояснив чиновник.

"Інший приклад - це вплив валютного курсу на обслуговування державного боргу. Відповідно до порядку, що діє, зовнішній борг розраховується по офіційному курсу. Але валюта для його погашення і обслуговування купується на міжбанківському ринку, тобто по вищому курсу. Для покриття цієї різниці необхідно передбачати додаткові кошти в бюджеті", - додав він.

Ще один аспект діяльності підприємств, де використовується ще один курс, - це відрядження за кордон, підкреслив він.

В.Парнюк переконаний, що бізнес в такій ситуації повинен поставити питання про уніфікацію курсу.

"Тут яка правильна позиція? Мені здається, що потрібно зближувати ці курси. До речі, це рішення не потребує законодавчих актів, і тут Національний банк повинен здійснювати дуже швидку, ефективну і зрозумілу всім політику", - підсумував чиновник.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся