ru ua

"Нафтогаз" виступає за підвищення ціни газу для населення в 4 рази у 2014 р

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" виступає за підвищення ціни газу для населення в 4 рази вже в цьому році.

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" виступає за підвищення ціни газу для населення в 4 рази вже в цьому році. Про це РБК-Україна повідомили в прес-службі НАКу.

"Зараз така різниця (в 4 рази, - ред.) діючих цін для населення з ринковими. Було б доцільно її підвищити. Але остаточне рішення не за нами", - повідомили в прес-службі.

При цьому там додали, що в разі підвищення цін бідні верстви населення стали б отримувати компенсаційні субсидії. "Природно, таке підвищення буде супроводжуватися відповідним субсидуванням. Зараз і багаті, і бідні сім'ї мають право на компенсації. Але було б справедливо, якщо б тільки бідним сім'ям компенсувалося підвищення цін", - зазначили в НАК.

Можливе підвищення ціни на газ для населення, як зазначили в НАК, вже почали обговорювати Кабмін, "Нафтогаз" та Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг. "Але чим і коли закінчиться ця дискусія, сказати не можемо", - повідомили в компанії.

Нагадаємо, 23 вересня 2014 р. міністр енергетики і вугільної промисловості Юрій Продан виступив за встановлення ринкової ціни на газ для населення. За підрахунками Мінпаливенерго, це дозволить заощадити близько 1,5-2 млрд куб. м газу в зимовий опалювальний сезон. В цілому, за словами Продана, населення споживає за опалювальний сезон близько 12 млрд куб м газу.