"Нафтогаз" відповів на звинувачення в прорахунках періоду закачування газу

НовиниЕнергетика    04.08.2016 - 16:41
Фото: директор з розвитку бізнесу "Нафтогазу" Юрій Вітренко
Фото: директор з розвитку бізнесу "Нафтогазу" Юрій Вітренко
"Нафтогаз" очікує рішення Стокгольмського арбітражу з позовом до "Газпрому" до кінця I півріччя 2017

НАК при прорахунку періоду закачування газу використовувала форвардні ціни на III квартал

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" при прорахунку періоду закачування газу використовувала реальні європейські ціни на газ з поставкою у ІІІ кварталі, а також враховувала контракт з "Газпромом" і процес у Стокгольмському арбітражі. Про це у Facebook повідомив директор з розвитку бізнесу "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

"Ми використовували не прогнози "європейських експертів", а реальні європейські ціни на газ з поставкою у третьому кварталі ("форвардні" ціни). Оскільки це були не прогнози, а реальні форвардні ціни, ніхто не міг і помилитися з прогнозами", - зазначив Вітренко.


Він також підкреслив, що "Нафтогаз" використовує прогнози для довгострокового планування, коли немає форвардних цін на ліквідному ринку.

"Тобто в травні точно не було економічного сенсу купувати газ з постачанням у другому кварталі. Якби ми це зробили, ми б завдали шкоди державній компанії", - повідомив Вітренко.

За його словами, при прорахунку періоду закачування газу враховувався також контракт з "Газпромом" і процес у Стокгольмському арбітражі.

"На підставі реальних (форвардних) цін на нафтопродукти, ми мали обґрунтовані очікування, що ціна газпромівського газу в третьому кварталі 2016 року буде нижче ціни на газ з європейського напрямку. Ми виставили "Газпрому" ряд умов, при яких ми зможемо купувати газ у третьому кварталі. Якщо ми б цього не зробили, "Газпром" використовував це проти нас у Стокгольмському арбітражі, намагаючись довести, що ми безпідставно порушуємо наші контрактні зобов'язання за принципом "бери або плати", що ми не купуємо газ у "Газпрому" навіть тоді, коли його ціна є найнижчою, і "Газпром" готовий враховувати всі наші вимоги щодо умов поставки", - додав Вітренко

Він також зазначив, що в Стокгольському арбітражі ціна питання для України лише за зобов'язанням "бери або плати" перевищує 66 млрд. доларів.

Нагадаємо, раніше міністр енергетики Ігор Насалик звинуватив главу "Нафтогазу" Андрія Коболєва у невірному виборі періоду закупівель газу.

Читайте в розділі

"Львівгаз" відкрив центр обслуговування клієнтів у Червонограді

Нафта Brent торгується нижче 54 доларів за барель

Промисловці прийдуть під Кабмін і "Нафтогаз" для захисту своїх інтересів

On Top