"Нафтогаз" відповів на звинувачення в прорахунках періоду закачування газу

НовиниЕнергетика    04.08.2016 - 16:41
Фото: директор з розвитку бізнесу "Нафтогазу" Юрій Вітренко
Фото: директор з розвитку бізнесу "Нафтогазу" Юрій Вітренко

НАК при прорахунку періоду закачування газу використовувала форвардні ціни на III квартал

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" при прорахунку періоду закачування газу використовувала реальні європейські ціни на газ з поставкою у ІІІ кварталі, а також враховувала контракт з "Газпромом" і процес у Стокгольмському арбітражі. Про це у Facebook повідомив директор з розвитку бізнесу "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

"Ми використовували не прогнози "європейських експертів", а реальні європейські ціни на газ з поставкою у третьому кварталі ("форвардні" ціни). Оскільки це були не прогнози, а реальні форвардні ціни, ніхто не міг і помилитися з прогнозами", - зазначив Вітренко.


Він також підкреслив, що "Нафтогаз" використовує прогнози для довгострокового планування, коли немає форвардних цін на ліквідному ринку.

"Тобто в травні точно не було економічного сенсу купувати газ з постачанням у другому кварталі. Якби ми це зробили, ми б завдали шкоди державній компанії", - повідомив Вітренко.

За його словами, при прорахунку періоду закачування газу враховувався також контракт з "Газпромом" і процес у Стокгольмському арбітражі.

"На підставі реальних (форвардних) цін на нафтопродукти, ми мали обґрунтовані очікування, що ціна газпромівського газу в третьому кварталі 2016 року буде нижче ціни на газ з європейського напрямку. Ми виставили "Газпрому" ряд умов, при яких ми зможемо купувати газ у третьому кварталі. Якщо ми б цього не зробили, "Газпром" використовував це проти нас у Стокгольмському арбітражі, намагаючись довести, що ми безпідставно порушуємо наші контрактні зобов'язання за принципом "бери або плати", що ми не купуємо газ у "Газпрому" навіть тоді, коли його ціна є найнижчою, і "Газпром" готовий враховувати всі наші вимоги щодо умов поставки", - додав Вітренко

Він також зазначив, що в Стокгольському арбітражі ціна питання для України лише за зобов'язанням "бери або плати" перевищує 66 млрд. доларів.

Нагадаємо, раніше міністр енергетики Ігор Насалик звинуватив главу "Нафтогазу" Андрія Коболєва у невірному виборі періоду закупівель газу.

On Top