На Шрі-Ланці саміт Співдружності націй почався за бойкоту керівників Канади, Індії й Маврикію

На Шрі-Ланці саміт Співдружності націй почався сьогодні, 15 листопада 2013 р., за бойкоту керівників Канади, Індії й Маврикію, які пішли на цей крок на знак протесту проти становища з правами людини у Шрі-Ланці, особливо ж проти того, що, як стверджують, війська країни порушували ці права під час операцій 2009 р., коли вони проти розбили повстанців і поклали край 26-річному збройному конфліктові. Про це повідомляє прес-служба радіо "Свобода".

Британський принц Чарльз офіційно відкрив у столиці Шрі-Ланки Коломбо саміт Співдружності націй - міждержавного об'єднання 53 країн, переважно колишніх колоній чи домініонів Великої Британії.

Саміт відкрився посеред посилених заходів безпеки. Президент Шрі-Ланки Магінда Раджапакса виступив на захист своєї країни, заявивши, що армія не вчинила ніяких порушень, а всі скарги на її дії належно розглядаються в судах та інших органах.

Армія уряду Шрі-Ланки, який представляє головно найбільший народ країни, сингалів, у 2009 р. рішучим наступом придушила збройне повстання національної меншини тамілів, при цьому, за словами правозахисників і за даними розслідування ООН, іноді вдаючись до дій, які становлять воєнні злочини.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся