МВФ в 2012-2013 рр. профінансує економічні програми Грузії на 387 млн дол

НовиниЕкономіка    28.03.2012 - 14:00

Міжнародний валютний фонд (МВФ) в 2012-2013 рр. профінансує економічні та фінансові програми уряду Грузії на 387 млн ​​дол. Про це на прес-конференції в Тбілісі повідомив сьогодні керівник місії МВФ в Грузії Едвард Гарднер. За його словами, уряд Грузії і МВФ досягли угоди про початок нової, 24-місячної програми, що передбачає виділення країні кредитної лінії на 387 млн ​​дол.

Як пояснив Гарднер, нова програма є логічним продовженням 33-місячної програми МВФ з підтримки економіки Грузії, в рамках якої країні було виділено 893 млн дол. Ця програма завершилася влітку 2011 р. "Цілі програми, що завершилася влітку минулого року, в основному досягнуті. Зокрема, відбулася стабілізація економіки, відновилося економічне зростання, було здійснено фіскальне коригування та залучення приватного капіталу. Результати 2011 р. кращі, ніж очікувалося: економічне зростання склало 7%, інфляція була низькою, вираженою однозначною цифрою, борг уряду в співвідношенні із сукупним внутрішнім продуктом не перевищив 34%, а міжнародні резерви країни склали більше 2,8 млрд дол.", - сказав Гарднер. Але, підкреслив він, незважаючи, на досягнуті успіхи, перед Грузією все ще стоять виклики, пов'язані з нестабільністю економічної ситуації в світі.

Разом з тим глава місії МВФ вважає економічні перспективи Грузії на 2012 р. обнадійливими. Зокрема, прогнозний показник економічного зростання становить 6%, рівень інфляції очікується низьким. У разі погіршення економічної та фінансової ситуації, сказав Гарднер, Грузія зможе скористатися коштами, які виділяються їй фондом на 2012-2013 рр. За його інформацією, метою нової програми є зростання фіскальних резервів Грузії, залучення країною фінансових ресурсів з різних джерел і т.д.

Нагадаємо, у бюджеті Грузії на 2012 р. закладене економічне зростання в 5%, що на 1% нижче, ніж в бюджеті 2011 р., а прогнозний рівень інфляції становить 6%.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top