МВФ знизив прогноз щодо зростання світової економіки на 2018-2019 роки

МВФ знизив прогноз щодо зростання світової економіки на 2018-2019 роки

Світове економічне зростання досягло стелі

Міжнародний валютний фонд (МВФ) знизив прогноз щодо зростання світової економіки у 2018-2019 роках з 3,9% до 3,7%. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на жовтневий огляд МВФ "Перспективи світової економіки" (World Economic Outlook).

Однак, як відзначається в огляді, "ці темпи перевищують рівень будь-якого року за період 2012-2016 років".

У МВФ нагадують, що в квітні динамічний підйом світової економіки спонукав прогнозувати темпи світового зростання на рівні 3,9% на цей і наступний роки. "Але з урахуванням змін, що відбулися з того часу, ця цифра виглядає надмірно оптимістичною: замість того, щоб підвищуватися, зростання досягло стелі", - йдеться у публікації.

"На горизонті з'явилися хмари. Зростання виявилося менш збалансованим, ніж ми очікували... У ряді провідних економік зростанню сприяють заходи політики, які видаються неприйнятними в довгостроковій перспективі", - зазначили МВФ.

У цілому, в порівнянні з оцінками шість місяців тому, економічне зростання в країнах з розвиненою економікою на 2018-2019 років, за прогнозом, буде на 0,1 в.п. нижче, зокрема, зниження стосуються зони євро, Сполученого Королівства та Кореї. Зниження прогнозів для країн з ринком, що формується, і країн, що розвиваються, більш серйозні, вони складають відповідно, і -0,4 -0,2 в.п. пункту для поточного і наступного років.

МВФ знизив прогноз щодо зростання світової економіки на 2018-2019 роки

Нагадаємо про те, що в квітні МВФ підвищив прогноз щодо зростання світової економіки у 2018-2019 роках до 3,9%.

Відзначимо, що в проекті держбюджету-2019, який уряд подав до парламенту, передбачене зростання реального ВВП на 3%, що нижче росту світової економіки.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся