ru ua

У МВФ наполягають на підвищенні тарифів на газ для забезпечених українців

У МВФ наполягають на підвищенні тарифів на газ для забезпечених українців Фото: Девід Ліптон (imf.org)

У той же час МВФ підтримує захист малозабезпечених за допомогою субсидій

Міжнародний валютний фонд (МВФ) наполягає на підвищенні тарифів на газ для забезпечених українців. Про це в інтерв'ю РБК-Україна заявив перший заступник голови МВФ Девід Ліптон.

"Забезпечені громадяни мають платити фактичну вартість палива. Адже, крім газу, люди звикли платити за будь-який інший товар рівно стільки, скільки він коштує. Наприклад, коли ви імпортуєте автомобіль, покупці знають, що вони мають заплатити повну вартість цього автомобіля. Ви не продаєте машину за однією ціною для бізнесу, і за іншою - для населення", - зазначив Ліптон.

За його словами, в газі "немає нічого особливого", щоб дозволило оплачувати його споживання на якихось інших умовах.

"Насправді, немає нічого неймовірного в тому, щоб чекати від людей оплати за дійсно спожиті ресурси, якщо у них є для цього кошти", - підкреслив Ліптон.

У той же час він відзначив важливість захисту малозабезпечених українців за допомогою системи житлових субсидій.

"Нинішня система субсидування захищає більше 30 відсотків малозабезпечених громадян, таким чином, підвищення цін на газ на них ніяк не вплине. І всякий раз, коли Україна коригує ціни на газ для побутових споживачів, коригується і фінансування програми держпідтримки цих осіб", - додав перший заступник голови МВФ.

Нагадаємо, раніше Ліптон назвав три умови для перегляду програми співпраці України з Міжнародним валютним фондом.