ua ru

МВФ: Греція не справляється з оздоровленням фінансової ситуації

Греція не справляється з досягненням цільових орієнтирів з оздоровлення фінансової ситуації, які були задані допомогаючими їй кредиторами, заявив представник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Пол Томсен. Його слова передає Reuters.
На думку економіста, зволікання з проведенням реформування - головна причина тривалої грецької рецесії.
"Реформи проводяться з запізненням в більшості секторів - це, на наш погляд, основна причина того, що економіка продовжує рухатися вниз, - сказав він. - Нам потрібно більше структурних реформ в держсекторі, щоб домогтися зниження дефіциту".
Крім того, Томсен додав, що, складаючи програму порятунку грецької економіки, експерти переоцінили здатність її влади до проведення економічних реформ. Через це вона повинна бути скоригована з ряду секторів.
Тільки завдяки виділенню на початку грудня ц.р чергового траншу від міжнародних кредиторів Греції вдалося уникнути економічного колапсу. У розпорядження національного уряду було передано 8 млрд євро, які пішли на виплати в бюджетній сфері. В обмін на кредит, ЄС і МВФ вимагають від Афін чіткого виконання заходів жорсткої економії і проведення приватизації держмайна.