МВФ: Економіки Близького Сходу та Північної Африки в 2011 р. виростуть в середньому на 4,1%

Міжнародний валютний фонд (МВФ) прогнозує нарощування інтенсивності росту ВВП країн Близького Сходу і Північної Африки в 2011 р. на 0,3% до 4,1% за рахунок підвищення цін на нафту. Про це йдеться в новій доповіді МВФ World Economic Outlook.
"Високі ціни на сировинні товари і підвищення зовнішнього попиту є факторами стимулювання виробництва та експорту в багатьох країнах регіону. Крім того, програми державних витрат продовжують сприяти відновленню багатьох країн-експортерів нафти. У той же час політичне невдоволення, високий рівень безробіття, а також зростання цін на продовольство викликають соціальні заворушення у низці країн, які, ймовірно, послаблять їх короткострокове зростання", - говориться в доповіді МВФ.

Базуючись на цих тезах МФВ прогнозує скачок зростання ВВП в країнах-експортерах нафти. Найбільший приріст аналітики фонду в 2011 р. прогнозують в Катарі (20%, за рахунок збільшення видобутку природного газу і величезні інвестиції), Іраку (9,6%, аналогічно), Саудівської Аравії (7,5, за рахунок масштабних інфраструктурних проектів уряду) . У той же час Іран, за прогнозами МВФ, матиме 0,0% в порівнянні з 1% у минулому році.

МВФ також прогнозує зниження відновлення економік країн, які пережили революції. Єгипет з торішніх 5,1%, за прогнозами, буде мати в 2011 р. 1% зростання, Туніс - 1,3%.

Також повинен знизити темпи відновлення та Ізраїль - з 4,6% до 3,8 у 2011-2012 рр.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся