ru ua

МВС порушило справу за фактом махінацій столичного банку з кредитами на суму понад 75 млн грн

У Києві працівники департаменту Державної служби боротьби з економічною злочинністю (ДСБЕЗ) МВС України не допустили розкрадання коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО). Про це повідомили у прес-службі департаменту ДСБЕЗ.

Правоохоронці викрили керівників одного зі столичних банків (власника, голову правління і начальника відділення), які намагалися збагатитися за рахунок ФГВФО.

Як повідомив начальник департаменту ДСБЕЗ МВС України Василь Пісний, правопорушники організували укладання банківською установою ряду фіктивних депозитних договорів з підставними особами, що дозволило банку необґрунтовано істотно збільшити суму гарантованого законодавством відшкодування за вкладами фізичних осіб. Ці кошти намагалися привласнити зловмисники.

За даним фактом Головним слідчим управлінням МВС України відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст.364-1 (зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми) КК України.

У ході подальшого розслідування встановлено, що при безпосередній участі зазначених керівників цією банківською установою безпідставно видавалися кредити на підставних осіб під неіснуючі застави на суму понад 75 млн грн, які досі не повернуто.

Крім того, ділки організували схему фальсифікації операцій із заставним майном, що дозволило вивести із застави ліквідне майно, надавши в заставу майнові права за цінними паперами нульовою вартістю. Таким чином, банку було завдано збитків ще на 11,5 млн гривень. Досудове розслідування триває.

Нагадаємо, 1 листопада ГУБОЗ МВС ліквідував конвертаційний центр у Дніпропетровській області з оборотом у 200-250 млн грн.