Борошна в Україні вистачить до наступного врожаю, - голова Аграрного фонду

Середа 16 лютого 2011 15:27

В Аграрному фонді (АФ) України на сьогодні достатньо продовольчого зерна, щоб забезпечити хлібокомбінати борошном за фіксованими цінами до нового врожаю цього року. Про це сьогодні повідомив генеральний директор АФ України Олександр Маренець.
«Якщо брати до уваги минулорічний досвід, графік постачання складав 8 тис. тонн на місяць пшеничного борошна і близько 7 тис. тонн житнього. Було розіслано телеграми по регіонах для того, щоб визначити заявки на місячний об'єм борошна. Я вважаю, що 50-60 тис. тонн борошна на місяць - це достатньо, бо заводи виробляють хліб не лише масових сортів, а наше завдання - утримати ціну на хліб масового вжитку», - наголосив голова АФ.
За його словами, АФ жодним чином не затримує роботу з проведення форвардних закупівель аграрної продукції. «На сьогоднішній день ми повністю готові до підписання відповідних контрактів з товаровиробниками і можемо оплатити 50% ціни, як передбачено умовами форвардних контрактів. В цьому напрямку триває активна робота», - запевнив О.Маренець.
«В АФ на сьогоднішній день зберігається зерно 2007 р. і 2008 р. врожаїв. Термін зберігання зерна, наприклад, жита, не може перевищувати 2-3 роки. Зерно попередніх років треба зараз реалізовувати - направляти на переробку для того, щоб зерно нового урожаю покласти в інтервенційний фонд», - додав голова АФ.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся