Moody's знизило довгостроковий рейтинг держоблігацій Італії до рівня А2, прогноз - "негативний"

Середа 05 жовтня 2011 00:43

Міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service знизило довгостроковий рейтинг державних облігацій Італії з рівня Аа2 до А2. Прогноз по рейтингу - "негативний", говориться в прес-реліз агентства. При цьому експерти підтвердили короткостроковий рейтинг на рівні Prime-1.

Основними причинами зниження рейтингу названі: підвищення ризиків країн єврозони через високі обсяги національних боргових зобов'язань і пов'язану з цим втрату довіри кредиторів та інвесторів. Також згадується зниження макроекономічних показників, як на національному, так і на глобальному рівні. Крім того, в агентстві зазначають наявність ризиків недотримання прийнятих фіскальних показників, обумовлену політичним фактором, і, як наслідок, подальше посилення боргової кризи.

"Негативний" прогноз відображає поточну ситуацію з ризиками в економічній і фіскальній сферах, як в Італії, так і країнах єврозони. Невизначеність на ринкових майданчиках і можливість подальших скорочень інвестицій можуть серйозно підірвати здатність Італії позичати за кордоном, вважають в Moody's. У разі якщо зазначені ризики, а саме нездатність підтримки необхідного рівня ліквідності без зовнішніх позик, виявляться в ході подальшого розвитку подій, то агентство може переглянути рейтинг у бік подальшого зниження.

 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся