Moody's підтвердило суверенні рейтинги Білорусії на рівні B3, прогноз "негативний"

НовиниЕкономіка    04.11.2011 - 16:40

Міжнародне рейтингове агентство Мoody's Investors Service підтвердило рейтинги державних боргових зобов'язань Білорусії в місцевій та іноземній валютах на рівні B3 з "негативним" прогнозом. Одночасно Мoody's підтвердило на рівні B3 "стелю" для рейтингів інвалютних зобов'язань Білорусії і на рівні Caa1 - "стеля" для рейтингів депозитів білоруських банків в іноземній валюті. Про це говориться в повідомленні агентства.
"Стеля" для рейтингів білоруських зобов'язань в національній валюті підтверджена на рівні Ba3, а "стеля" для рейтингів банківських депозитів у національній валюті знижена з Ba3 до B1.
Moody's завершило перегляд рейтингів Білорусії, розпочатий в липні 2011 р. з перспективою їх зниження.
Агентство прийняло рішення підтвердити рейтинги Білорусії, виходячи з "потенційного звуження дефіциту платіжного балансу країни у зв'язку з девальвацією місцевої валюти", "можливості залучення Білорусією короткострокового фінансування для покриття дефіциту" і "послідовних зусиль (таких як лібералізація обмінного курсу) щодо збалансування макроекономічної моделі країни".
"Негативний" прогноз з рейтингів відображає побоювання Мoody's щодо "ймовірного істотного уповільнення економічного зростання в 2012 р., що призведе до зниження прибутковості і якості активів банківської системи і збільшення умовних зобов'язань білоруського уряду". Крім того, Мoody's враховує політичні ризики в країні і порівняно низький рівень її міжнародних резервів.
Знецінення білоруського рубля до долара США на 65-70% за поточний рік може допомогти Білорусії скоротити дефіцит поточного рахунку до 3,5-4 млрд дол. в 2012 р. з оціночного показника в 6 млрд дол. в 2011 р., вважають експерти Мoody's. Це значно знизить потреби країни в зовнішніх запозиченнях в 2012 р. Moody's очікує, що в найближчій перспективі ці потреби будуть задоволені за рахунок кредитних траншів Євразійського економічного співтовариства (Євразес), субсидій, що тривають, в енергетичній галузі з боку Росії і доходів від приватизації держвласності.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top