МОН за рік підготує законодавство для дуального навчання

МОН за рік підготує законодавство для дуального навчання
Фото: студенти (facebook.com-oblik326)

МОН зараз вивчає досвід 7 країн

Протягом 2018 року Міністерство освіти і науки України планує підготувати законодавчу базу для впровадження дуального навчання. Про це повідомив повідомив перший заступник голови МОН  Володимир Ковтунець, передає прес-служба відомства.

"Одна з найважчих проблем української вищої освіти - це відірваність від ринку праці. Ми зараз, наприклад, випускаємо багато інженерів, але наші підприємства мають проблему підбору кадрів, вони не можуть взяти випускника з дипломом магістра - він просто не готовий до роботи. Цю проблему треба вирішувати, і саме дуальне навчання є тією моделлю, яка найкраще придатна для цього", - зазначив Ковтунець.

За його словами, МОН зараз вивчає досвід 7 країн, в яких успішно працює дуальне навчання, і кожна з цих країн мала значно змінити своє законодавство.

"Суть дуальної освіти полягає в тому, що студент з якогось моменту частину навчання проводить на робочому місці. Це не практика, а саме навчання, яке студент проходить працюючи. Це повноцінне виконання обов’язків, отримання заробітної плати і паралельне здобуття знань", – пояснив Ковтунець.

Нагадаємо, раніше  міністр освіти і науки України Лілія Гриневич заявила, що  прийнятий в 2014 році закон "Про вищу освіту" впровадив важливі для системи освіти новації, проте, на сьогодні він уже застарілий та потребує змін.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся