У МОН вважають застарілим закон про вищу освіту 2014 року

У МОН вважають застарілим закон про вищу освіту 2014 року
Фото: міністр освіти Лілія Гриневич (РБК-Україна)

Гриневич вважає, що широка автономія посилює розрив між університетами

Прийнятий в 2014 році закон "Про вищу освіту" впровадив важливі для системи освіти новації, проте, на сьогодні він уже застарілий та потребує змін. Про це розповіла міністр освіти і науки України (МОН) Лілія Гриневич під час засідання розширеної колегії МОН, передає прес-служба міністерства.

"Протягом цього року ми працюватимемо над змінами закону "Про вищу освіту". Запрошуємо університети брати участь у підготовці змін", - зазначає міністр.

За її словами, широка автономія, яку передбачає чинний закон, не однаково вплинула на університети: одні почали впроваджувати багато проектів, а інші не змогли впоратись з управлінням.

"Закон "Про вищу освіту" відкрив багато нових можливостей для системи. Але, як виявилося, не всі університети були готові до переходу від прямого контролю держави до практики незалежної експертної оцінки їхньої діяльності, до конкурентного розподілу держзамовлення", - розповіла Гриневич.

Водночас вона зазначила, що МОН для зменшення бюрократії відмінило близько 20 наказів, які вимагали від вишів різноманітних звітів та офіційних процесів. Проте деякі заклади повернули ці процедури власними наказами. За словами Гриневич, міністерство вимагатиме від університетів сформувати мінімальні та раціональні вимоги до внутрішніх документів.

Нагадаємо, раніше МОН заявило про покращення енергоефективності та оновлення наукового обладнання у 7 вишах України. Мова йде про проект Міністерства освіти та науки України та Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) "Вища освіта України" вартість якого становить 160 млн євро.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся