У Молдові сьогодні вперше за 16 років проходять прямі вибори президента

НовиниПолітика    30.10.2016 - 08:16
Фото: вибори в Молдові
Фото: вибори в Молдові

Главу держави обирають шляхом всенародного голосування

Вибори президента проходять в Молдові в неділю, 30 жовтня 2016 року. Главу держави вперше за останні 16 років обирають шляхом всенародного голосування, передає BBC.

Як наголошується, в березні цього року Конституційний суд Молдови анулював зміну основного закону республіки від 5 липня 2000 року. Таким чином, знову став діяти попередній механізм виборів глави держави - прямим всенародним голосуванням. Президента обирають на чотири роки в єдиному загальнонаціональному виборчому окрузі.

Повідомляється, що в голосуванні можуть взяти участь громадяни Молдови, які досягли вісімнадцятирічного віку. За даними ЦВК країни, орієнтовна кількість виборців складає 3,131 мільйона чоловік, вони можуть проголосувати на 1981 виборчій дільниці і ще на 100 - за кордоном. Найбільше виборчих дільниць за кордоном буде працювати на території Італії - 25 і в Румунії - 11.

Крім того, за виборами стежитимуть 3202 місцевих спостерігача і 562 міжнародних - від різних організацій, включаючи СНД. При цьому в ЦВК повідомили, що жодна організація на даний момент не подавала заявку на проведення exit polls, тому таких опитувань проводитися не буде.

Поріг явки виборців - одна третина від загальної кількості включених у списки. Дільниці для голосування будуть відкриті з 07.00 до 21.00 за місцевим часом.

Нагадаємо, координаційна Рада з телебачення і радіо (КСТР) Молдови оштрафувала сім телеканалів з національним покриттям за упереджене висвітлення президентської кампанії.

On Top