Молдова з 1 січня 2011 р. прийме головування в Енергетичному співтоваристві

Молдова з 1 січня 2011 р. прийме головування в Енергетичному співтоваристві (ЄС). Як повідомили РБК в молдавському уряді, офіційне рішення із цього приводу буде ухвалено в ході VIII засідання ради міністрів енергетики країн-членів Європейського союзу, яке пройде 24 вересня 2010 р. в Скопьє (Македонія). Від Молдови в ньому візьме участь віце-прем'єр, міністр економіки Валерій Лазер, який представить пріоритети республіки на період її головування в Енергетичному співтоваристві.

Як заявив В.Лазер журналістам у Кишиневі, отримавши головування в ЄС з 1 січня 2011 р., Молдова візьме на себе відповідальність продовжити тренд позитивного розвитку процесу діяльності ЄС. Пріоритетами Молдови в ході її головування в ЄС стануть: розробка загальних рамок для просування інвестицій в модернізацію і розвиток енергетичної інфраструктури, забезпечення енергетичної ефективності, розвиток досліджень з нафтового напрямку ЄС.

Молдова офіційно стала повноправним членом Енергетичного співтовариства в травні 2010 р. З листопада 2006 р. у Молдові в організації був статус спостерігача.

Договір Енергетичного співтовариства був прийнятий країнами-членами 25 жовтня 2005 р. Мета ЄС - формування загального простору з регулювання енергетичного ринку на території ЄС і Південно-східної Європи.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся