ua en ru

Мобільний оператор ЛНР може перейти в управління компанії з Абхазії

Мобільний оператор ЛНР може перейти в управління компанії з Абхазії Фото: мобільний оператор ЛНР може перейти в управління компанії з Абхазії

Раніше повідомлялося, що "Лугаком" планують передати компанії з Чечні

Оператор мобільного зв’язку так званої "Луганської народної республіки" (ЛНР) "Лугаком" може перейти в управління компанії з невизнаної Абхазії. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

"Встановлено, що фахівцями компанії "Ростелеком" розглядається альтернативний "чеченському" варіант, що передбачає створення спільного підприємства на території невизнаної Республіки Абхазії. Нагадуємо, що відповідно до Меморандуму про співпрацю у галузі зв’язку між Росією та Абхазією від 28.09.2009 р., абхазька сторона отримала безоплатно в довгострокову оренду коди стаціонарного та стільникового зв’язку, що належать до російського сегменту номерів сьомої всесвітньої зони нумерації. При цьому, формальне визнання незалежності Абхазії самою Росією, а також державами Науру та Нікарагуа не дозволило Російській Федерації змусити Міжнародний союз електрозв’язку виділити цьому анклаву унікальний міжнародний код. На думку російських фахівців у сфері телекомунікацій, використання “абхазької схеми” дозволить уникнути міжнародних санкцій та запустити у т.зв. ЛНР повноцінний стільниковий зв'язок з послугою міжнародного роумінгу", - йдеться в повідомленні.


Зазначається, що після оприлюднення у ЗМІ планів представників російської влади у ЛНР щодо передачі місцевого оператора мобільного зв’язку "Лугаком" в оперативне управління ЗАТ "Вайнах Телеком" (м.Грозний, Чеченська Республіка), до відповідальності за зрив контракту притягнуто безпосереднього керівника цього проекту першого заступника "міністра зв’язку" ЛНР Андрія Єрьоменка.

Нагадаємо, про запуск мобільного оператора "Лугаком" в ЛНР заявили ще у червні 2016 року.