ua en ru

Мітинг шахтарів "Сухої Балки": силовики перегородили вхід в Держгеонадра

Мітинг шахтарів "Сухої Балки": силовики перегородили вхід в Держгеонадра Фото: Держгеонадра (з відкритих джерел)

Акція гірників триває вже восьмий день

Вхід у будівлю Державної служби геології та надр України, біля якого восьмий день триває акція протесту працівників ПАТ "Євраз Суха Балка", перегородили силовики. Про це повідомляють "Українські новини".

"Ми протестуємо вже восьмий день. І ніхто до людей так і не вийшов. Нам морочать голову, обіцяючи, що ось через годину з нами поговорять, почекайте ще 2 години, а потім ще 2 години. Але, ні перший заступник голови Держгеонадр Микола Фощій, ні керівник Олег Кирилюк, який повинен був повернутися на роботу після закордонного відрядження, не хочуть з нами спілкуватися. Чому вони бояться мирних роботяг, які приїхали до Києва вимагати роботи, не зрозуміло. Навіщо нагнали сюди стільки спецназу і заблокували вхід в державну установу? Ми законослухняні громадяни і хотіли лише одного – щоб відомство виконало закон і дало людям спокійно працювати", - каже голова первинної організації професійної спілки металургів і гірників України Віктор Щасливий.

Голова профспілки звернувся до силовиків із проханням "не покривати корупцію, не виконувати злочинних наказів і стати на бік людей".

"У нашому трудовому колективі працюють 800 ветеранів бойових дій АТО. Вони такі ж вояки, як і ви. Багато наших робочих загинули на Донбасі. Саме з цієї причини, ви, солдати, повинні стати на бік трудового колективу, відстоювати закон, а не захищати корупціонерів", - сказав Щасливий.

На даний момент, акція триває. Мітингувальники шахтарі стукають касками і скандують "Фощій, виходь!", "Ганьба!", "Корупціонери, дайте нам працювати!".

Як відомо, гірники вимагають від Держгеонадр виконати судове рішення, продовжити і видати підприємству державні ліцензії на право видобутку руди. Мітингувальники заявляли, що вже більше року ліцензійне відомство відмовляється пролонгувати дозволу, не пояснюючи причин. В результаті робота найбільшого гірничо-металургійного підприємства України опинилася під загрозою зупинки, а 4000 гірників - перед перспективою втрати робочих місць.