Місія ООН надасть допомогу у розмінуванні Донбасу

НовиниПолітика    20.01.2016 - 00:16
Фото: ООН
Фото: ООН

З 23 січня 2016 року в Україні почне роботу місія ООН

Місія ООН приїде на Донбас з метою допомоги в розмінуванні. Про це повідомив представник України при ООН Володимир Єльченко в ефірі українського "5 каналу" у вівторок ввечері.

Наголошується, що з 23 січня 2016 року в Україні почне роботу оціночна місія ООН. До складу місії увійдуть представники програми розвитку ООН, Дитячого фонду ООН та Служби ООН з питань розмінування.

"Мова йде про розмінування ... Ми не говоримо про те, що завтра почнеться розгортання миротворчої операції, ми говоримо про один з елементів, тобто, як нам сфокусувати допомогу ООН в питанні розмінування на сході України, приїде ця місія, вважатиме, зробить свої висновки. Після цього, можливо, буде створений невеликий координаційний офіс на Україні, який і почне свою роботу", - сказав Єльченко.

Він назвав цей візит "першим невеликим кроком" у просуванні питання миротворчої місії ООН в Донбасі.

Повідомляється, що представник України в ООН зазначив, що місія пробуде два тижні в Україні та відвідає Донбас. Місія експертів має намір вивчити питання про те, яким чином ООН може взяти на себе частину роботи з гуманітарного розмінування.

"Там залишається величезне число мін ... частина цього всього знаходиться поза межами контролю, частина контролюється, внаслідок хаотичної ситуації майже кожен день гинуть або страждають люди на мінах", - заявив Єльченко.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров і держсекретар США Джон Керрі зустрінуться в Цюріху для обговорення ситуації в Україні, в Сирії й КНДР.

On Top