Місія Кокса-Кваснєвського помилково вважає питання Тимошенко головним для підписання УА з ЄС, - нардеп ПР

Продовження місії Кокса - Олександра Кваснєвського може привести Україну до успішного проведення вільнюського саміту, але в той же час місія помилково вважає, що головне проблемне питання на шляху підписання угоди про асоціацію з ЄС - питання екс-прем'єра Юлії Тимошенко. Про це заявив народний депутат, член парламентської фракції Партії регіонів Володимир Олійник.

"Ми раді продовженню місії Кокса - Олександра Кваснєвського, оскільки вважаємо, що вона може привести нас до успішного проведення вільнюського саміту. В той же час вважаю за необхідне зазначити: місія помилково вважає, що головне проблемне питання на шляху підписання угоди про асоціацію з ЄС - питання Юлії Тимошенко. Для України сьогодні головна проблема, яку нам належить вирішити з нашими європейськими партнерами, - питання пошуку шляхів компенсацій втрат України від відкриття ринку для товарів ЄС та можливих заходів з боку Росії", - зазначив Олійник.

На його думку, початок роботи зони вільної торгівлі Україна - ЄС, яка є невід'ємною частиною угоди, призведе до суттєвого зниження доходів бюджету через скасування митних зборів на європейські товари.

"Ці втрати не зможе компенсувати передбачуване зростання експорту українських товарів у країни ЄС. Тому відразу після початку роботи ЗВТ ми отримаємо відчутне зниження доходів бюджету і будемо змушені шукати компенсатори", - сказав Олійник.

"Крім того, ми повинні враховувати наслідки від подальшого розбалансування торговельно-економічних відносин з Росією. А, враховуючи тимчасове охолодження економіки України, питання доходів бюджету 2014 р. може стати дуже гострим. І тому про компенсатори ми повинні думати вже сьогодні. І це питання має бути пріоритетним у наших переговорах з європейськими партнерами, а не питання Юлії Тимошенко. Доля 46 млн громадян України не може бути поставлена в залежність від долі однієї людини", - заявив нардеп.

За його словами, наші громадяни чекають рішень, які будуть відповідати національним інтересам України і призведуть до підвищення рівня життя в країні, а не до додаткових проблем бюджету, скороченням робочих місць і зростання безробіття.

"Ми готові до такого діалогу і будемо вдячні місії за реалістичну оцінку ситуації та допомога у подальшому зближенні України з ЄС", - підсумував Олійник.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся