Мінюст пропонує деталізувати порядок добору осіб на службу в митних органах

Середа 31 жовтня 2012 16:10

Кабінет міністрів пропонує привести Митний кодекс України та закон "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у відповідність до закону України "Про засади запобігання і протидії корупції". Відповідні законодавчі зміни, що розроблялися Міністерством юстиції, уряд ухвалив сьогодні, 31 жовтня, на своєму засіданні, повідомляє прес-служба Мінюсту.

Як зазначив міністр юстиції Олександр Лавринович, законодавчі зміни стосуються запобігання та врегулювання конфлікту інтересів в діяльності посадових осіб митних органів чи організацій, а також арбітражних керуючих. Пропонується також деталізувати порядок добору осіб на службу в митних органах. Так, пропонується внести зміни до Митного кодексу України щодо обов‘язкової спеціальної перевірки осіб, які претендують на службу в митній службі України.

Крім того, у результаті прийняття закону посадові особи митних органів не зможуть мати в безпосередньому підпорядкуванні або бути безпосередньо підпорядкованими близьким їм особам. Пропонується зобов‘язати осіб, які претендують на зайняття посад, пов'язаних з проходженням державної служби в митних органах, повідомляти керівництву органу про працюючих у цьому органі близьких їм осіб.

Також, низка положень законопроекту спрямована на усунення можливих суперечностей між особистими інтересами та службовими повноваженнями в діяльності посадових осіб митної служби та арбітражних керуючих.

Зокрема, пропонується зобов‘язати посадових осіб митної служби повідомляти своє безпосереднє керівництво, а арбітражних керуючих - невідкладно повідомляти суд, про виникнення конфлікту інтересів (суперечностей між особистими інтересами та службовими повноваженнями). При цьому, закон зобов‘язуватиме вжити всі необхідні заходи, спрямовані на запобігання конфлікту інтересів, шляхом доручення виконання відповідного завдання іншій особі.

Планується, що у результаті прийняття закону буде забезпечено правове регулювання питань запобігання і протидії корупції у сфері діяльності митних органів та арбітражних керуючих.

Читайте також: Кабмін прийняв рішення щодо втрати чинності 19 січня 2013 р. всіх актів, що стосуються ліцензування господарської діяльності арбітражних керуючих

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся