ua en ru

МінТОТ розробив план захисту прав громадян України в окупованому Криму

МінТОТ розробив план захисту прав громадян України в окупованому Криму Фото: КПВВ "Чонгар" (khoda.gov.ua)

Позиція міжнародних партнерів щодо Криму кардинально змінилась

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій (МінТОТ) розробило розширений план заходів щодо захисту громадян України, які проживають на тимчасово окупованих Росією територіях. Про це під час брифінгу повідомив міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш, передає кореспондент РБК-Україна.

"До того, поки перехідний період по поверненню території Автономної республіки Крим під контроль України не почався, ми маємо підтримувати максимальні зв’язки з населенням. Ми очікуємо, що план буде планом всіх без виключенням органів. Головне наразі - це питання безпеки. Ми сподіваємось, що РФ дійде до рішення щодо виведення своїх військових і ми почнемо транзитний період", - заявив Черниш.

За словами першого заступника міністра з питань окупованих територій Юсуфа Куркчі, план заходів передбачає загалом 15 завдань.

"На погодження цього плану ми витратили майже рік. Це стосується того, що виконавців цього плану майже - 60. План передбачає 15 завдань, 50 заходів, прийняття і розробка 10 нормативно-правових актів. В плані закріплені такі заходи: забезпечення прав і свобод, зв'язок з громадянами України з АРК, доступ до культури і ЗМІ, доступ до медицини, полегшення доступу до української освіти, розбудова КПВВ та налагодження транспортної інфраструктури. Це створення ЦНАПів, сервісних зон та організацію транспортного сполучення з КПВВ до найближчих обласних центрів країни. Нашою метою є удосконалення порядку переміщення фізичних осіб, удосконалення процедури оформлення документів про народження, смерть, а також документів, що посвідчують особу", - додав Куркчі.

Міністр наголосив, що позиція міжнародних партнерів щодо Криму кардинально змінилась. Втім до початку транзитного періоду Україна ще має підготуватись до повернення окупованого півострову. Зокрема, підготувати українських чиновників працювати у перехідний період.

"По-перше, я хочу сказати, що політично змінилась позиція міжнародних партнерів щодо Криму. Це ви можете побачити на прикладі двох політичних заяв "Великої сімки". Якщо заява попереднього року - це загальні речі, то цього року чітко зазначається, що Крим має бути повернений Україні. Це серйозна новина за останні чотири роки в світі. Чи готові ми до повернення завтра? Ні, не на 100%. Але ми працюємо над цим", - заявив Черниш.

Нагадаємо, 28 березня Кабінету Міністрів України ухвалив розпорядження "Про затвердження плану заходів, спрямованих на реалізацію деяких засад державної внутрішньої політики щодо тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя".

25 квітня Національна поліція України оголосила про набір до патрульної поліції Криму.