Мінсоцполітики ініціювало спрощення процедури розірвання трудових договорів

Міністерство соціальної політики України ініціювало внесення змін до порядку ведення трудових книжок, які спрямовані на спрощення процедури розірвання трудового договору між працівником та фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності та фізичною особою, що використовує найману працю.

Міністерство соціальної політики України ініціювало внесення змін до порядку ведення трудових книжок, які спрямовані на спрощення процедури розірвання трудового договору між працівником та фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності та фізичною особою, що використовує найману працю. Відповідний спільний наказ № 661/1541/5 від 16 вересня 2014 р. підписали міністр соціальної політики Людмила Денісова та міністр юстиції України Павло Петренко, повідомила прес-служба Мінсоцполітики.

Відповідно до розроблених Мінсоцполітики змін, розірвання трудового договору з метою підтвердження записів у трудовій книжці можна зареєструвати в будь-якому центрі зайнятості.

"Інформація про укладені трудові договори відображається в Єдиній інформаційно-аналітичній системі Державної служби зайнятості. Це дає можливість доступу до цих відомостей у будь-якому центрі зайнятості на території країни", - зазначила Денісова.

Нагадаємо, згідно з діючим законодавством. зняття з реєстрації такого трудового договору здійснюється лише у тому центрі зайнятості, який його зареєстрував.

"В нинішній ситуації, коли з території проведення АТО виїхали сотні тисяч громадян, цей порядок став обтяжливим, а інколи - і нездійсненним. Адже деякі центри зайнятості в Донецькій та Луганській областях не працюють, та й поїздка до цих регіонів задля оформлення розірвання трудових відносин не завжди є можливою. Через це багато вимушених переселенців офіційно залишаються в статусі працюючих осіб, що ускладнює їх працевлаштування за новим місцем проживання" - пояснила міністр.
Денісова підкреслила, що цей крок дозволить спростити процедуру працевлаштування вимушених переселенців з території проведення АТО.

Як зазначається, наразі наказ про внесення змін до Інструкції про порядок ведення трудових книжок проходить процедуру реєстрації в Міністерстві юстиції України. Документ набере чинності з дня його офіційного опублікування.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся