ru ua

Мінрегіонбуд має намір вжити заходів щодо скорочення собівартості будівництва доступного житла

Міністерство регіонального розвитку та будівництва України планує вжити заходів, які покликані в два рази скоротити собівартість будівництва доступного житла, заявив «Дзеркалу тижня» керівник відомства Володимир Яцуба.
«Завдання держави - вести таку політику, щоб доступне житло постійно звільнялося від зайвих витрат. І ми ведемо таку політику. Міністерство внесло пропозицію підготувати безкоштовні майданчики для будівництва такого житла. Їх, майданчиків, вже 2,5 тис. га по всій Україні. Десь 20% з собівартості точно піде», - впевнений міністр.
Ще одним шляхом значного скорочення собівартості доступного житла міністр вважає здешевлення підключення житлових об'єктів до інфраструктурних мереж.
«Вирішуємо також і питання інфраструктури. По суті, вже готовий будинок один бізнес (інвестор) передає іншому бізнесу. Адже газ, вода, електроенергія давно в руках у приватника. Приватник же займається свавіллям. В умовах відсутності чітко виписаної процедури передачі будинків в експлуатацію. Зараз ми виписуємо постанову Кабміну з жорсткими і однаковими умовами для всіх. Що дозволить зняти з інвестора ще 30% абсолютно надуманих витрат, - підкреслив В.Яцуба. - Разом з безкоштовними майданчиками та скасуванням ПДВ для будівництва цього виду житла йде 50%!».