ru ua

Міноборони РФ заперечує факт порушення повітряного простору України

Російські військові спростували твердження Міністерства оборони США про те, що літаки Військово-повітряних сил РФ нібито заходили в повітряний простір України.

Російські військові спростували твердження Міністерства оборони США про те, що літаки Військово-повітряних сил РФ заходили в повітряний простір України. Про це повідомляє РБК з посиланням на джерело в Міоборони РФ.

"Російськими засобами об'єктивного контролю за повітряною обстановкою не зафіксовано жодних порушень повітряних кордонів сусідніх з Росією держав, в тому числі і України", - заявило джерело в Міноборони Росії.

"Голослівні заяви офіційних представників Пентагону, про нібито "порушення російським винищувачем повітряного простору України", по всій видимості, ґрунтуються на зборі будь-яких чуток і припущень", - додали у відомстві.

"Дані заяви в ЗМІ носять популістський характер, в яких немає інформації про час і місце інциденту, а також даних про висоту, швидкість і напрямок польоту повітряного судна та інших об'єктивних параметрів. Абсолютно незрозуміло, про яку ділянку російсько-українського кордону йдеться в повідомленні Пентагону. Складається враження, що інформацію про "порушення російським винищувачем повітряного простору України" американським колегам або сорока на хвості принесла, або наснилося", - зазначили в Міноборони.

"Однак, посадові особи Пентагону примудряються робити офіційні висновки і припущення, що грунтуються на порожній і неперевіреній інформації. Як мовиться в таких випадках, коли здається - хреститися треба", - підкреслило джерело.

В російському оборонному відомстві ще раз закликали своїх американських колег не займатися тиражуванням неперевірених "фактів" через ЗМІ, а використовувати багаторічний досвід взаємодії між оборонними відомствами щодо взаємного обміну інформацією.

Подібні заяви офіційних осіб Пентагону ще більше заплутують ситуацію в регіоні і, тим більше, не сприяють деескалації ситуації в Україні, уклали в Міноборони РФ.

Раніше також виконуючий обов'язки міністра оборони України Михайло Коваль заявив, що ніяких порушень сухопутної та повітряного кордону не було допущено.

"Опівдні чотири транспортні літаки Іл-76 рухалися вздовж нашого державного кордону, але лінію кордону вони не перетинали", - сказав він журналістам сьогодні в Києві.