Міноборони Афганістану: На підтримку обороноздатності країни після виведення міжнародних військ буде потрібно 5 млрд дол. на рік

На підтримку обороноздатності Афганістану після виведення в 2014 р. з країни міжнародного контингенту, який сприяє забезпеченню безпеки в регіоні, буде потрібно 5 млрд дол. щорічно. Про це повідомив сьогодні міністр оборони Афганістану Абдул Рахім Вардак.
За його словами, мета уряду країни полягає у створенні армії, яка з часом стане незалежною від іноземної підтримки. Для цього Афганістану може знадобитися більш просунуте і сучасне озброєння, наприклад бойові літаки, додав він.
Як передає Reuters, цифра, озвучена головою Міністерства оборони Афганістану, більш ніж в 3 рази перевищує дохід бюджету країни в 2010 р. Уряд країни сподівається відновити економіку за рахунок залучення інвестицій в родовища міді і залізної руди, запаси яких оцінюються в 3 трлн дол.
В ході свого виступу Вардак визнав, що для виконання поставлених завдань уряду Афганістану буде потрібний час. У цей перехідний період, про протяжність якого в Міністерстві оборони Афганістану промовчали, країні потрібні гроші. Глава оборонного відомства уточнив, що більший обсяг цих коштів країна сподівається отримати від США. Втім, як зазначають західні експерти, Афганістан, ймовірно, не зможе обійтися без фінансової підтримки аж до 2025 р.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся