Міністр фінансів Франції впевнений, що державний порятунок Dexia залишиться одиничним випадком

Міністр фінансів Франції Франсуа Баруен упевнений, що Dexia залишиться єдиним банком в Європі, якому знадобилася екстрена допомога влади через другу хвилю кризи. Відповідаючи на питання французького телебачення, міністр висловив думку, що проблеми Dexia - це одиничний, ізольований випадок, і та ж доля навряд чи спіткає інші банки. "Однозначно, не французькі банки", - сказав Баруен, передає Reuters.
Міністр додав, що участь Франції в плані порятунку Dexia не загрожує кредитному рейтингу країни, що знаходиться на вищій відмітці AAA. "Гарантії допомоги Dexia не впливають на рівень держборгу і не впливають на рейтинг. Ці гарантії не переходять в дію, поки це не буде потрібно, і ми робимо ставку на те, що такий механізм підтримки спрацює", - заявив Баруен.
Dexia з активами у Франції, Бельгії і Люксембурзі став першим з часу фінансової кризи 2008 р. великим європейським банком, якому стала потрібна державна допомога. Банк зіткнувся з гострим дефіцитом ліквідності через високий ризок збитків по облігаціях проблемних країн єврозони і муніципальних облігаціях США. Влада Бельгії і Франції, які вже рятували Dexia в 2008 р., удруге прийшли на допомогу банку. Бельгійський уряд націоналізує Dexia Bank Belgium - місцевий роздрібний банківський бізнес Dexia - за 4 млрд євро. Уряди Бельгії, Франції і Люксембурга також нададуть гарантії на суму до 90 млрд євро для допомоги в рефінансуванні Dexia. Франція забезпечить 36,5% цих гарантій, Бельгія - 60,5%, Люксембург - 3%.
Dexia дотримувалася ризикованої бізнес-моделі, за якої довгострокові позики муніципальній владі в Бельгії і Франції, головним чином, фінансувалися за рахунок роздрібних депозитів бельгійського підрозділу і короткострокових кредитів на міжбанківському ринку.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся