ru ua

У Мінфіні розповіли про очікувану ситуацію на валютному ринку до кінця року

У Мінфіні розповіли про очікувану ситуацію на валютному ринку до кінця року Фото: Мінфін контролює курс гривні (facebook.com_sergey.marchenko)

Відомство запевняє, що ситуація під контролем

Міністерство фінансів очікує невелику волатильність на валютному ринку до кінця року. Про це в інтерв'ю РБК-Україна повідомив заступник міністра фінансів України Сергій Марченко.

За його словами, до кінця року у розпорядників бюджетних коштів традиційно накопичуються залишки, розподіл яких робить свій вплив на валютний ринок.

Однак, запевнив Марченко, Міністерство фінансів контролює ситуацію і докладає всі можливі зусилля для уникнення надмірного тиску на курс національної валюти.

"Ця ситуація цілком керована. Ми робимо все можливе, щоб уникнути надмірного тиску гривні на ринок, впливу на валютний ринок, щоб ритмічно розподіляти платежі в системі і щоб в кінці року не було тиску. Ми розуміємо обсяг проблеми, яка може виникнути в грудні, і намагаємося все це згладжувати", - розповів заступник міністра.

Нагадаємо, за прогнозами Національного банку України, у 2017-2019 роках споживча інфляція буде знижуватися до цільових показників, однак цей процес буде тривалим, ніж прогнозувалося раніше.

До кінця 2017 року інфляція сповільниться до 12,2% (попередній прогноз - 9,1%).