Мінфін США: Європа і МВФ мають "більш ніж достатньо" ресурсів для вирішення боргових проблем

П'ятниця 14 жовтня 2011 18:27

Міністр фінансів США Тімоті Гайтнер вважає, що наявних у Міжнародного валютного фонду (МВФ) і Європи фінансових ресурсів "більш ніж достатньо" для вирішення боргових проблем єврозони. Таку заяву Гайтнер зробив в Парижі в інтерв'ю діловому телеканалу CNBC. За словами американського міністра, МВФ має "дуже і дуже значні вільні кошти" для того, щоб профінансувати будь-яку потенційну антикризову програму.
Заяви Гайтнера з французької столиці, де сьогодні розпочалася зустріч міністрів фінансів і глав центробанків країн G20, стали відповіддю на пропозиції економік, що розвиваються, збільшити фінансові резерви МВФ. Раніше сьогодні джерело в делегації однієї з країн, що розвиваються, повідомило, що ряд учасників зустрічі G20 пропонує влити в МВФ близько 350 млрд дол., щоб підсилити можливості фонду в боротьбі з кризою. В даний час МВФ має приблизно 400 млрд дол., які можуть бути спрямовані на кредити проблемним країнам.
Минулого місяця глава МВФ Крістін Лагард попередила, що поточні кредитні можливості фонду "тьмяніють порівняно з потенційним обсягом кредитів, які можуть знадобитися в разі ескалації боргової кризи єврозони". Сьогодні цю точку зору публічно підтримав міністр фінансів ЮАР Правіна Гордхан, заявивши, що резерви фонду EFSF (440 млрд євро) і МВФ (близько 400 млрд дол.) недостатні в боротьбі з кризою суверенних боргів, що розповсюджується.
Розмови про необхідність вливання додаткового капіталу у МВФ виникли на тлі інформації про те, що міжнародне рейтингове агентство Standard & Рoor's (S&P) знизило довгостроковий суверенний кредитний рейтинг Іспанії на один щабель - з АА до АА-. Для порятунку" економіки Іспанії від кризи може знадобитися куди більше коштів, ніж при вирішенні "грецького питання", і ресурсів МВФ може виявитися недостатньо. Одночасно окремі експерти говорять про те, що основні пайовики МВФ (США, Японія, Німеччина і КНР) можуть перешкодити залучення фондом фінансування "з боку".

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся