Мінфін продовжить верифікацію субсидій попри рішення КСУ

Мінфін продовжить верифікацію субсидій попри рішення КСУ
Фото: Міністерство фінансів (РБК-Україна)

Під час верифікації субсидій дані про отримувачів державних допомог деперсоніфікуються

Міністерство фінансів України буде повною мірою виконуватиме рішення Конституційного суду щодо неконституційності положень Бюджетного кодексу, які давали Мінфіну право отримувати інформацію, що містить персональні дані. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу міністерства.

Як зазначили у Мінфіні, це рішення не впливає на процес верифікації, "адже у ході цього процесу дані про отримувачів державних допомог деперсоніфікуються". Інформація, яку Мінфін аналізує та порівнює, походить з автоматизованих інформаційних систем, реєстрів та баз даних. При цьому Мінфін жодним чином не втручається в особисте і сімейне життя громадян, додали у міністерстві.

"Верифікація державних виплат спрямована на те, щоб допомогу з державного бюджету отримували саме ті, кому вона потрібна… Економічний добробут громадян - це і є та легітимна мета, яку переслідує Мінфін, здійснюючи верифікацію субсидій", - сказала в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова.

Крім того, Мінфін розробив і подав на розгляд Кабінету міністрів проект закону "Про верифікацію та моніторинг державних виплат", який дозволить законодавчо врегулювати основні правові та організаційні засади здійснення верифікації державних виплат в Україні і зніме ті застереження, які виникли у Конституційного суду, повідомили у Мінфіні.

Нагадаємо, 12 жовтня Конституційний суд України визнав неконституційним надання Міністерству фінансів України права отримувати інформацію, що містить персональні дані. Відповідно до рішення суду, тепер міністерство має запитати дозволу, перед тим, як отримувати дані щодо пенсій, допомог, пільг, субсидій, інших соціальних виплат.

Как писало РБК-Україна, Кабінет міністрів України працює над впровадженням монетизації субсидій у три етапи. На сьогодні Мінсоцполітики підготовлено пропозиції про запровадження монетизації в три етапи: з 1 січня 2019 року - близько 100-150 тис. домогосподарств, які звернуться за субсидіями з новим пакетом документів; з 1 травня 2019 року - монетизація для домогосподарств, яким призначено субсидію на неопалювальний період 2019 роки; з 1 жовтня 2019 року - повний перехід на монетизацію.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся