ru ua

Мінфін і НБУ приступили до підготовки до виплати коштів вкладникам Сбєрбанку СРСР, - Азаров

Міністерство фінансів України спільно з Національним банком України приступили до реалізації поставленої прем'єр-міністром України Миколою Азаровим завдачі з проведення підготовки до виплати втрачених коштів вкладників колишнього Сбєрбанку СРСР. Про це, виступаючи в парламенті, заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров, передає кореспондент РБК-Україна.

"За моїм дорученням, Мінфін і Нацбанк приступили до стикуванні порядку компенсаційних виплат вкладників колишнього ощадбанку СРСР, які не отримали обіцяну компенсаційну виплату", - сказав Азаров.

"Не приховую, що я критикував рішення попереднього уряду на початку 2008 р. по виплаті компенсації вкладів колишнього Сбєрбанку СРСР, бо тоді воно було абсолютно економічно недоцільно. Всі аргументи, які я в той час наводив, - все підтвердилися. Вони (уряд Тимошенко ) розбазарили ... кошти, які ми їм залишили-приблизно 24 млрд грн. І країна увійшла в кризу абсолютно не підготовленою", - заявив Азаров.

Нагадаємо, 7 березня Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна з 1 червня і до кінця 2012 р. поверне вклади громадян в Сбєрбанку СРСР.

Ініціювала повернення вкладів громадян в Ощадбанку СРСР Юлія Тимошенко в 2007 р., коли займала пост прем'єр-міністра. На 2008 р. уряд Тимошенко обіцяв виплатити близько 20 млрд грн втрачених внесків.