ua ru

Міненерго планує утилізувати радіоактивні відходи без РФ

Міненерго планує утилізувати радіоактивні відходи без РФ Фото: Демчишин заявив, що Міненерго планує утилізувати радіоактивні відходи без РФ

Концепція програми розвитку атомно-промислового комплексу України на 2016-2020 передана на затвердження Кабміну

Міністерство енергетики та вугільної промисловості планує утилізувати радіоактивні відходи без участі Російської Федерації (РФ). Про це повідомляє прес-служба Міненерго у Facebook.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин під час відвідування комплексу підприємств, розташованих на території Зони відчуження заявив, що Україна має всі можливості для побудови повного циклу переробки, зберігання та захоронення радіоактивних відходів і уникнення залежності від РФ та інших держав.

"Звісно, Чорнобильська спадщина - урок для всіх. Залишки 4-го блока станції - нагадування всім про ціну помилки. Але цей майданчик також потрібно використовувати для наукової діяльності та для зберігання радіоактивних матеріалів. Побудова повноцінного комплексу підприємств переробки та зберігання радіоактивних відходів дозволить уникнути монопольної залежності від послуг російських підприємств з технологічної витримки та переробки відпрацьованого ядерного палива вітчизняних атомних електростанцій, щороку економити близько 200 млн доларів США", - заявив Демчишин.

Україна має всі можливості для побудови повного циклу переробки, зберігання та захоронення радіоактивних відходів і уник...

Опубликовано Міністерство енергетики та вугільної промисловості України 21 марта 2016 г.

Міністр також наголосив, що ключовим пріоритетом для атомної промисловості завжди залишається питання безпеки у сфері використання ядерної енергії, яка сьогодні виробляє дешевшу та екологічно чисту, якщо порівняти з іншими джерелами, електроенергію.

"Безпека станцій, безпека поводження з відходами та відмова від монопольного впливу Російської Федерації є частиною політики Міністерства, яка викладена в новій Концепції розвитку атомно-промислового комплексу України", - сказав Демчишин.

Крім того, концепція Державної цільової економічної програми розвитку атомно-промислового комплексу України на 2016-2020 роки передана на затвердження Кабінету міністрів України.

Нагадаємо, Міністерство екології очікує створення в 2016 році Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.