ru ua

Мінекономрозвитку: Кабмін має намір провести переговори з країнами-членами СОТ про збільшення ввізних мит на низку товарів

Уряд України має намір провести переговори з окремими країнами-членами СОТ про збільшення ввізних мит на низку товарів. Про це в ході прес-конференції повідомив перший заступник міністра економрозвитку і торгівлі Вадим Копилов, передає кореспондент РБК-Україна.

"Переговорний процес - це не простий процес. З кожною з держав потрібно буде це обговорити, а результати проаналізувати, чому ми хочемо збільшити розмір мит. Тут потрібна робота з кожною державою, з кожним постачальником, для того, щоб нас зрозуміли і прийняли наші умови", - сказав Копилов.

Він зазначив, що в уряді планували "десь навесні сформулюватись із завданням, з пакетом статистики та аргументації і розпочати цей переговорний процес".

"Мова піде по окремих напрямках продукції машинобудування, по окремих видах ліків і т. д.... Нам треба працювати над захистом свого виробника. Це дуже важливо створювати такі умови, які дали б можливість процвітати бізнесу. Ставки повинні бути такими, за яких нашим виробникам та інвесторам буде вигідно виробляти ці автомобілі на нашій території. Що є ця ставка? Це обмеження конкуренції, але повністю обмежувати не можна. На цьому етапі нам потрібно створити привілеї для того, щоб високі технології з одного боку, а з іншого боку робочі місця йшли до нас", - додав Копилов.

Відзначимо, раніше урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції Валерій П'ятницький заявляв, що принциповою умовою змін ставок ввізного мита в рамках Всесвітньої торгової організації (ВТО) є узгодження з країнами-членами СОТ компенсаційних поступок, відновлення паритету в торговому балансі між країнами, в тому числі - з відшкодуванням фінансових втрат зацікавлених країн.